Gavurdağı Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİGavurdağı Salatası Kaç Kalori? Gavurdağı Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Gavurdağı Salatası Kaç Kalori? Gavurdağı Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Gavurdağı Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Gavurdağı Salatası kaç kalori? Gavurdağı Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Gavurdağı Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Gavurdağı Salatası kaç kalori, Gavurdağı Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Gavurdağı Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Gavurdağı Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Gavurdağı Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Gavurdağı Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde 33,04 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Gavurdağı Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Gavurdağı Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde ortalama 113,78 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Gavurdağı Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde yaklaşık olarak 7,71 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Gavurdağı Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde 2,05 g olarak bulunuyor.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1,17 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Gavurdağı Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Gavurdağı Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde 7,72 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Gavurdağı Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Gavurdağı Salatası yiyeceği de var. Gavurdağı Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde yaklaşık olarak 366,47 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Gavurdağı Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Gavurdağı Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Gavurdağı Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Gavurdağı Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde de 2,95 g Protein bulunuyor.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Gavurdağı Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde yaklaşık olarak 323,81 mg sodyum bulunuyor. Peki Gavurdağı Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Gavurdağı Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Gavurdağı Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Gavurdağı Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde yaklaşık olarak 164,81 iu A Vitamini bulunur. Gavurdağı Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Gavurdağı Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Gavurdağı Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Gavurdağı Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası içerisinde 68,88 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Gavurdağı Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Gavurdağı Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Gavurdağı Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Gavurdağı Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Gavurdağı Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Gavurdağı Salatası İçindeki Besinler

 • 7,71 Karbonhidrat
 • 2,95 Protein
 • 7,72 Yağ
 • 2,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 323,81 Sodyum
 • 366,47 Potasyum
 • 33,04 Kalsiyum
 • 164,81 A Vitamini
 • 68,88 C Vitamini
 • 7,71 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Gavurdağı Salatası İçindeki Besinler

 • 1,24 Karbonhidrat
 • 0,48 Protein
 • 1,25 Yağ
 • 0,33 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 52,23 Sodyum
 • 59,11 Potasyum
 • 5,33 Kalsiyum
 • 26,58 A Vitamini
 • 11,11 C Vitamini
 • 1,24 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Gavurdağı Salatası İçindeki Besinler

 • 7,46 Karbonhidrat
 • 2,85 Protein
 • 7,47 Yağ
 • 1,99 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 313,36 Sodyum
 • 354,65 Potasyum
 • 31,97 Kalsiyum
 • 159,49 A Vitamini
 • 66,65 C Vitamini
 • 7,46 Karbonhidrat

1 Gram Gavurdağı Salatası İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,09 Sodyum
 • 2,36 Potasyum
 • 0,21 Kalsiyum
 • 1,06 A Vitamini
 • 0,44 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


GAVURDAĞI SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0