Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİDiyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata Kaç Kalori? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata Kaç Kalori? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata yemek zararlı mı? faydalı mı? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata kaç kalori? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata kaç kalori, Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde ortalama 87 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde yaklaşık olarak 9,9 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde 0,24 g olarak bulunuyor.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde 6,62 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde Protein bulunuyor. Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde de 1,7 g Protein bulunuyor.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde yaklaşık olarak 18,4 mg sodyum bulunuyor. Peki Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata yiyerek sodyum almış olursunuz.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçindeki Besinler

 • 9,9 Karbonhidrat
 • 1,7 Protein
 • 6,62 Yağ
 • 0,24 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 18,4 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 9,9 Karbonhidrat

1 Gram Diyabetliler İçin Fındık Dolgulu Sütlü Çikolata İçindeki Besinler

 • 0,5 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,33 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,92 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,5 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


DİYABETLİLER İÇİN FINDIK DOLGULU SÜTLÜ ÇİKOLATA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0