Çıtır Piliç Baget Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÇıtır Piliç Baget Kaç Kalori? Çıtır Piliç Baget Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çıtır Piliç Baget Kaç Kalori? Çıtır Piliç Baget Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çıtır Piliç Baget yemek zararlı mı? faydalı mı? Çıtır Piliç Baget kaç kalori? Çıtır Piliç Baget içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Çıtır Piliç Baget içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Çıtır Piliç Baget kaç kalori, Çıtır Piliç Baget yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Çıtır Piliç Baget gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Çıtır Piliç Baget ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Çıtır Piliç Baget ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Çıtır Piliç Baget içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde 37,37 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Çıtır Piliç Baget yiyerek de alabiliyoruz. Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Çıtır Piliç Baget yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde ortalama 641,71 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Çıtır Piliç Baget içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde yaklaşık olarak 5,62 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Çıtır Piliç Baget içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde yaklaşık olarak 193,01 mg kolesterol bulunmaktadır.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Çıtır Piliç Baget yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde 0,8 g olarak bulunuyor.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde yaklaşık olarak 2,53 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Çıtır Piliç Baget tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Çıtır Piliç Baget içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde 47,72 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Çıtır Piliç Baget içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Çıtır Piliç Baget yiyeceği de var. Çıtır Piliç Baget içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde yaklaşık olarak 306,63 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Çıtır Piliç Baget içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Çıtır Piliç Baget tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Protein bulunuyor. Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Çıtır Piliç Baget dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Çıtır Piliç Baget içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde de 26,58 g Protein bulunuyor.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Çıtır Piliç Baget ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde yaklaşık olarak 78,98 mg sodyum bulunuyor. Peki Çıtır Piliç Baget içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Çıtır Piliç Baget yiyerek sodyum almış olursunuz.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Çıtır Piliç Baget içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Çıtır Piliç Baget içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde yaklaşık olarak 137,43 iu A Vitamini bulunur. Çıtır Piliç Baget tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Çıtır Piliç Baget İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Çıtır Piliç Baget içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Çıtır Piliç Baget yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget içerisinde 12,49 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Çıtır Piliç Baget içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Çıtır Piliç Baget yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Çıtır Piliç Baget içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Çıtır Piliç Baget içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Çıtır Piliç Baget içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Çıtır Piliç Baget İçindeki Besinler

 • 5,62 Karbonhidrat
 • 26,58 Protein
 • 47,72 Yağ
 • 0,8 Lif
 • 193,01 Kolesterol
 • 78,98 Sodyum
 • 306,63 Potasyum
 • 37,37 Kalsiyum
 • 137,43 A Vitamini
 • 12,49 C Vitamini
 • 5,62 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Çıtır Piliç Baget İçindeki Besinler

 • 2,68 Karbonhidrat
 • 12,65 Protein
 • 22,72 Yağ
 • 0,38 Lif
 • 91,91 Kolesterol
 • 37,61 Sodyum
 • 146,01 Potasyum
 • 17,79 Kalsiyum
 • 65,44 A Vitamini
 • 5,95 C Vitamini
 • 2,68 Karbonhidrat

1 Gram Çıtır Piliç Baget İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,13 Protein
 • 0,23 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,92 Kolesterol
 • 0,38 Sodyum
 • 1,46 Potasyum
 • 0,18 Kalsiyum
 • 0,65 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÇITIR PİLİÇ BAGET İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0