Çikolatalı Ekmek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÇikolatalı Ekmek Kaç Kalori? Çikolatalı Ekmek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çikolatalı Ekmek Kaç Kalori? Çikolatalı Ekmek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çikolatalı Ekmek yemek zararlı mı? faydalı mı? Çikolatalı Ekmek kaç kalori? Çikolatalı Ekmek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Çikolatalı Ekmek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Çikolatalı Ekmek kaç kalori, Çikolatalı Ekmek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Çikolatalı Ekmek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Çikolatalı Ekmek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Çikolatalı Ekmek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Çikolatalı Ekmek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde 45,33 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Çikolatalı Ekmek yiyerek de alabiliyoruz. Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Çikolatalı Ekmek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde ortalama 150,35 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Çikolatalı Ekmek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 18,94 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Çikolatalı Ekmek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 18,08 mg kolesterol bulunmaktadır.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Çikolatalı Ekmek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde 0,84 g olarak bulunuyor.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 0,4 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Çikolatalı Ekmek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Çikolatalı Ekmek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde 6,36 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Çikolatalı Ekmek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Çikolatalı Ekmek yiyeceği de var. Çikolatalı Ekmek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 84,66 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Çikolatalı Ekmek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Çikolatalı Ekmek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Protein bulunuyor. Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Çikolatalı Ekmek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Çikolatalı Ekmek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde de 3,88 g Protein bulunuyor.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Çikolatalı Ekmek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 50,44 mg sodyum bulunuyor. Peki Çikolatalı Ekmek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Çikolatalı Ekmek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Çikolatalı Ekmek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Çikolatalı Ekmek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 66,15 iu A Vitamini bulunur. Çikolatalı Ekmek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Çikolatalı Ekmek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Çikolatalı Ekmek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Çikolatalı Ekmek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek içerisinde 0,33 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Çikolatalı Ekmek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Çikolatalı Ekmek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Çikolatalı Ekmek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Çikolatalı Ekmek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Çikolatalı Ekmek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Çikolatalı Ekmek İçindeki Besinler

 • 18,94 Karbonhidrat
 • 3,88 Protein
 • 6,36 Yağ
 • 0,84 Lif
 • 18,08 Kolesterol
 • 50,44 Sodyum
 • 84,66 Potasyum
 • 45,33 Kalsiyum
 • 66,15 A Vitamini
 • 0,33 C Vitamini
 • 18,94 Karbonhidrat

1 Gram Çikolatalı Ekmek İçindeki Besinler

 • 0,3 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,29 Kolesterol
 • 0,81 Sodyum
 • 1,35 Potasyum
 • 0,72 Kalsiyum
 • 1,06 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,3 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÇİKOLATALI EKMEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0