Erzurum’dan İyi Haber: İki Doz Aşı Yaptırıp Yoğun Bakımda Yatan 65 Yaş Üzeri Hastaya Rastlanmadı

Erzurum’dan İyi Haber: İki Doz Aşı Yaptırıp Yoğun Bakımda Yatan 65 Yaş Üzeri Hastaya Rastlanmadı
YAYIN TARİHİ: 7.04.2021 08:59:00
ABONE OL
  
Haberlerim Google News Takip Et

Erzurum İl Sağlık Müdürü, yeni tip koronavirüs ile mücadelede aşının önemine dikkati çekerek, Şehir Hastanesinin yoğun bakımında 65 yaş üzeri olup çift doz aşı yaptıran hiç kimsenin bulunmadığını açıkladı.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  Kovid-19 salgınına ilişkin vatandaşlara aşı ve tedbirlere yönelik uyarılarda bulundu.

Bedir, salgınla mücadelede aşı, maske, mesafe ve hijyenin önemine dikkati çekerek,  "65 yaşın üzerinde olup Kovid-19 nedeniyle Şehir Hastanemizin yoğun bakımlarında takip ettiğimiz hastalarımızı incelediğimizde, bu hastalar içinde çift doz aşısını yaptırıp üzerinden 14 gün geçmiş hiç kimsenin olmadığını gördük. Oysa hiç aşı yaptırmamış 11 büyüğümüz, kimisi entübe olmak üzere, şu an yoğun bakımlarda tedavi görüyor. Üzücü bir durum ancak dikkatlerinize sunmak istedim." İfadelerine yer verdi.

SIRASI GELEN AŞI OLMALI

Aşıların beklenen etkiyi fazlasıyla sağladığını belirten Bedir, vakit kaybetmeden sırası gelenlerin mutlaka aşı yaptırmalarını istedi.
Bedir, aşının salgına karşı önemli güç olduğuna işaret ederek "Şu an elimizde gerçekten güçlü bir silahımız var, vakit kaybetmeden sırası gelen her vatandaşımız aşılarını mutlaka yaptırmalılar. BioNTech aşısı için Mareşal Çakmak Devlet Hastanemiz, SinoVak aşısı için aile hekimliklerimiz ve tüm hastanelerimiz sizleri bekliyor." diye konuştu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER