Ebru Gündeş’ten Ayrılık Haberi! ‘İhanete Uğradım’ Diyen Gündeş 11 Yıllık Eşine Boşanma Davası Açtı

Ebru Gündeş’ten Ayrılık Haberi! ‘İhanete Uğradım’ Diyen Gündeş 11 Yıllık Eşine Boşanma Davası Açtı
YAYIN TARİHİ: 17.04.2021 14:16:00

Ebru Gündeş, 11 yıldır evli olduğu Reza Zarrab’a Bodrum Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Eşinin başka kadınlarla ilişki yaşadığını öne süren Gündeş ihanete uğradığını belirtti… 

İşinsanı Reza Zarrab’la 2010’da evlenen Ebru Gündeş 1 yıl sonra Alara ismini verdikleri kızlarını kucağını aldı. Evliliklerinden kısa bir süre sonra 17 Aralık 2013’te tutuklanan Zarrab, 28 Şubat 2014’te tahliye oldu. 22 Mart 2016’da tatil için gittikleri Miami’de, Reza Zarrab’ın havalimanında gözaltına alınması evliliklerindeki kırılma noktası oldu.

Zarrab’ın ABD’nin İran’a yönelik ambargosunun delinmesinde rol oynadığı, aracılık yaptığı iddia ediliyordu. Tutuklanan Zarrab, 1 yıl sonra “itirafçı” oldu ve serbest kaldı. Zarrab, eşi ve kızı Türkiye’de olmasına rağmen New York’ta yaşamaya başladı.

‘ÇOCUĞUNU BİLE ARAMADI’

Ayrılık dedikodularının çıktığı bu süreçte Ebru Gündeş, Bodrum Aile Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı. ABD’de süren dava ve soruşturma, çift arasında gerginliğe yol açtı. Çift, 2016 Haziran’ında tartışarak 8 ay boyunca hiç iletişim kurmadılar. Hatta Gündeş’in iddiasına göre Zarrab, çocukları Alara’yı bir kez bile aramadı. Sürecin sonunda barışsalar da telefonda sık sık tartışmaya devam ettiler. Buna rağmen Ebru Gündeş, kızıyla birlikte 6 kez ABD’ye giderek eşiyle görüştü.

“SENİNLE İŞİM KALMADI”

Ebru Gündeş ile Reza Zarrab arasındaki en şiddetli tartışma ise Aralık 2020’de yine bir telefon görüşmesi sırasında patlak verdi. Reza Zarrab eşinin ve kızının ABD’ye gelmesini istedi. Ancak Gündeş, Zarrab’ın bu teklifini pandemi sebebiyle geri çevirdi. Zarrab’ın buna karşılığı ise Gündeş’in iddiasına göre şu sözlerle oldu: “Sen beni ilgilendirmiyorsun, seninle işim kalmadı. Çocuğumu buraya getireceksin. Ben zaten seninle boşanacağım, bu iş böyle devam etmez. Evimden de hayatımdan da defol git.”
1 AY BOYUNCA KIZIYLA OTELDE KALDI


Yaşanan bu tartışma Ebru Gündeş’in gururunu incitti ve mutlu Kanlıca’daki yalıyı terk etti. 1 ay boyunca kızıyla birlikte İstanbul’da bir otel odasında yaşadı. Sonrasında ise kızının düzenini bozmamak adına tekrar eve döndü.
AYNI EVDE, FARKLI ODADA KALDILAR

2021 Şubat ayında Ebru Gündeş, kızıyla Reza Zarrab’ın yanına gitti. Ünlü şarkıcı kızını babasının evine bıraktı, kendisi ise bir otelde kaldı. 3 günlük otel konaklamasının ardından kızının ısrarı üzerine Zarrab’ın evine gitti. Gündeş, dilekçede eşiyle aynı evde, fakat ayrı odada kaldığını dile getirdi.

BAŞKA KADINLARLA İLİŞKİSİ OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

Boşanma kararı alan Ebru Gündeş, dava açmak için Bodrum Aile Mahkemesi’ni tercih etti. Dava dilekçesindeki ayrıntıya göre şarkıcı artık Bodrum-Bitez’de yaşıyor. Bodrum Aile Mahkemesi, 12 Nisan’da verdiği kararda tarafların 2 hafta içinde dosyaya ilişkin savunma ve itirazlarını iletmesini istedi. Mahkeme ayrıca çiftin çocuklarının velayeti, psikolojik durumu ve tarafların boşanma nedenleri hakkında sosyal inceleme raporu alınmasına hükmetti.
Ebru Gündeş, Reza Zarrab’ın başka kadınlarla ilişkisinin bulunduğunu iddia ettiği dava dilekçesinde, o kadınlardan birini kendisinin de yakından tanıdığını söyledi. Bu ilişkilere hem kızının hem de kızının bakıcısının şahit olduğunu öne süren Gündeş, kendisinin de bunları farklı kaynaklardan doğrulattığını belirtti.

KIZININ VELAYETİNİ TALEP ETTİ

Ebru Gündeş, dava dilekçesinde evlilik birliğinin onarılamaz bir şekilde temelinden sarsıldığına vurgu yaparak boşanmak istediğini dile getirip kızı Alara’nın velayetini de talep etti.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER