Anıl Petek:“Bu Saatten Sonra Başıma Geleceklerden Semiha Yankı Sorumludur”Dedi Koruma Kararı Aldırdı

Anıl Petek:“Bu Saatten Sonra Başıma Geleceklerden Semiha Yankı Sorumludur”Dedi Koruma Kararı Aldırdı
YAYIN TARİHİ: 29.04.2021 12:28:00

Anıl Petek adıyla tanınan şarkıcı Anıl Şişman, 22 Nisan günü  şiddete ve hakarete uğradığı ve tehdit edildiğini öne sürdüğü şarkıcı Semiha Yankı'ya karşı koruma kararı aldırdı.

Şarkıcı Anıl Petek adıyla tanınan Anıl Şişman, Semiha Yankı tarafından şiddete ve hakarete uğrağını ayrıca tehdit edildiğini öne sürdü. Darp raporu alan Anıl Şişman, savcılığa gidip şikayette bulundu.

Sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Anıl Şişman, "Bu saatten sonra başıma gelebilecek olumsuz bir olaydan Semiha Yankı sorumludur. Yıllarca el emeği göz nuru kostümlerimi giyip, bana bunu yapmaya senin ne hakkın var. Sen kimsin ki? Bu mübarek ayda kimse sahipsiz değil. Sen kötü bir insansın. Önce emeğim sana haram olsun. Yazıklar olsun. İnsanların süslü yüzlerine aldanmayın" ifadelerine yer verdi.
“SEMİHA YANKI’NIN DİSİPLİN HAPSİNE MAHKUM EDİLMESİNİ TALEP EDECEĞİZ”

Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesi'ne Avukatı Ayşe Esra Ünlü Polat aracılığıyla başvuran Anıl Şişman, Semiha Yankı'ya karşı koruma kararı talep etti. Mahkeme talebi uygun bulup 1 ay süreyle koruma kararı verdi. Avukatı Ayşe Esra Ünlü Polat, konuyla ilgili açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi: "Müvekkilim trans ses sanatçısı Anıl, şarkıcı Semiha Yankı tarafından darp edilmiş, Semiha Yankı'nın hakaret ve tehditlerine maruz kalmıştır. Müvekkilimin vücudunun çeşitli bölgelerinden aldığı darp sonucunda yaralanmıştır. Sol gözüne aldığı darbe nedeniyle gözüne kan oturmuş ve bu nedenle bu hafta içi yapılması planlanan klip çekimini yapamamıştır.

Bu sebeplerden ötürü soruşturma sonucunda ses sanatçısı Semiha Yankı aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açacağız. Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesi'nden müvekkil Anıl lehine 1 ay süreli koruma kararı aldık. Eğer Semiha Yankı müvekkil aleyhine koruma kararına aykırı bir şekilde eylemde veya söylemde bulunursa, Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi vererek Semiha Yankı'nın disiplin hapsine mahkum edilmesini talep edeceğiz."

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR