20 Ocak Perşembe Yarın, Bugün Kocaeli ve Karabük Okullar Tatil Mi? Kar Tatili Var Mı? MEB-Valilik...

20 Ocak Perşembe Yarın, Bugün Kocaeli ve Karabük Okullar Tatil Mi? Kar Tatili Var Mı? MEB-Valilik...
YAYIN TARİHİ: 19.01.2022 13:22:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya dair hava hali raporunu yayımladı. Yoğun kar yağışı bundan dolayı çoğu ilimizde yaşam durma noktasına geldi. Bu kapsamda Karabük bugün okullar tatil mi? | Kocaeli ve Karabük Valiliği son dakika açıklaması 20 Ocak 2022 Perşembe soru ve husus başlıkları araştırılıyor. Karda doyasıya eğlenmek isteyen öğrenciler, kar yağışının olduğu kentlerde eğitime ara verilip, verilmediğini yoğun şekilde araştırıyor. Kocaeli ve Karabük'te yoğun kar yağışı başladı. Peki, Kocaeli ve Karabük okullar yarın tatil mi?

Bazı illerimizde etkisini gösteren yoğun kar yağışı yaşamı durma noktasına getirdi.Kocaeli ve Karabük'te olumsuz hava koşulları yaşamı resmen durma noktasına getirdi. Bu kapsamda Kocaeli ve Karabük bugün okullar tatil mi? | Kocaeli ve Karabük Valiliği son dakika açıklaması 20 Ocak 2022 Perşembe soru ve husus başlıkları araştırılıyor.  Peki, Kocaeli ve Karabük Valiliği okullar tatil açıklaması yaptı mı? 20 Ocak Perşembe yarın Kocaeli ve Karabük'te okullar tatil mi? Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

20 OCAK PERŞEMBE YARIN, BUGÜN KOCAELİ VE KARABÜK OKULLAR TATİL Mİ? KAR TATİLİ VAR MI? MEB-VALİLİK...


Kocaeli ve Karabük'te 20 Ocak Perşembe gününde okulların tatil ilan edilip edilmeyeceği konusu ile ilgili şimdilik net bir açıklama yapılmadı.

Karabük'te beklenilen yoğun kar yağışı evvel okullar ve rehabilitasyon merkezleri amacıyla bir günlük tatil kararı alındı. Karabük Valiliğinden oluşturulan açıklamada, merkez ve ilçelerinde eğitime 19 Ocak Çarşamba günü ara verildiği bildirildi.

KARABÜK VALİLİĞİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI 

Karabük'te etkisini gösteren yoğun kar yağışı sebebiyle, okullar amacıyla bir günlük tatil ilan edildi. Karabük Valiliği, öğrencileri sevindiren haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Okullar, rehabilitasyon merkezleri amacıyla yarın tatil ilan edildiğini açıklayan Gül, engelli ve hamile kamu personellerinin de idari izinli sayılacağını açıkladı.

Paylaşımında meteorolojik bilgilere göre, sabah saatlerinden itibaren Karabük'ün yoğun kar yağışı ve don vakası beklendiğini anımsatan Valilik “İlimiz çapında devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelen buzlanma tehlikesi sebebiyle, eğitime bir günlüğüne ara verilmiştir.” ifadelerini kullandı.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bilgilerine göre, yarın sabah 07.00 sıralarında başlaması beklenilen yoğun kar yağışının Çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor.METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların, Doğu Akdeniz sahil kesimlerinde yağmur, yağış alan başka yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Batı ve Doğu Karadeniz sahillleri, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güçlü ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don vakası ile eş güdümlü pus ve yer yer sis görüleceği ön görü ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Karadeniz'de 6-8 derece azalacağı, başka yerlerde mühim bir farklılık olmayacağı ve ülkemiz çapında mevsim normallerinin altında seyredeceği ön görü ediliyor.

RÜZGAR: Çoğunlukla kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısında kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden güçlü, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR