Ziraat Bankası'ndan 2 Yıl Geri Ödemesiz Tarihi Kampanya! 84 Ay Vadeli 150 Bin TL Almak İçin...

Ziraat Bankası'ndan 2 Yıl Geri Ödemesiz Tarihi Kampanya! 84 Ay Vadeli 150 Bin TL Almak İçin...
YAYIN TARİHİ: 10.06.2021 12:22:00

2 yıl geri ödemesiz kredi nasıl alınacak? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Bu projenin amacı ve kapsamı nedir? Krediden kimler yararlanabilecek?

Ziraat Bankası'ndan inannılmaz destek. Bu kredi kampanyası gündemin odağına oturdu. Kampanyanın duyurulmasının ardından vatandaştan büyük ilgi görmeye başlayan kredinin tüm detayları araştırılıyor.

Ziraat Bankası tarafından hayvancılığı desteklemek adına devreye alınan bu kredi  ve gündeme geldiği an itibari ile yoğun bir ilgi görmeye başlamıştır. Özellikle koronavirüs pandemi süreci ile beraber bu döneminde ypğun bir şekilde hissedilen ekonomik olarak rahat bir nefes aldırmayı hedefleyen bu kredi 2 yıl geri ödemesiz 84 ay vadeli 150 bin TL kredi fırsatı, kredinin tüm detayları araştırılıyor. İşte kredi hakkında tüm merak ettiklerinizi haberimizde derledik...

ZİRAAT BANKASI 2 YIL ÖDEMESİZ KREDİ NEDİR?

Herkes tarafından merak edilen bu kredi, Tarım Orman Bakanlığı ve Ziraat Bankası işbiriliği ile yapılan anlaşma ile beraber Köye Dönüş kredisi olarak verilmektedir. Kampanya dikkat çeken özellikleri ile vatandaşların gündeminde yoğun ilgi görmeye başladı ve konuyla ilgili detaylar merak konusu. Kredinin 2 yıl ödemesiz olması ve 84 ay vadeli olarak 150 bin TL faizsiz kredi ile berbaer hayvancılık mesleğini devam ettirmek isteyenler için imkan tanımaktadır. Bu kredi ile bu sayede hayvancılık sektörüne de katkıda bulunulmaktadır. 

'KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR' PROJESİNİN AMACI

Tarım Orman Bakanlığı ve Ziraat Bankası işbiriliği  ile devreye alınan kredi 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' adı altındaki proje ile küçükbaş hayvan işletmelerinin dişi hayvan varlıklarının asgari olarak 100 baş hayvana ulaştırarak sürdürülebilir ekonomik işletmeler oluşturulması amaçanmaktadır.

Bu proje ile atıl işletme kapasitelerinin üretime kazandırılması, kırmızı et üretiminin arttırılması gibi amaçlar da yer almaktadır. Kredi, yerel üretimin teşvik edilerek üreticilerin gelir seviyesinin artırılması gibi bir çok amacı bulunmaktadır.


KREDİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR MU?

Kredinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de faizsiz ve bir yıllık ödemesiz sürenin olmasıdır. Krediyi150 bin liraya kadar kullanılabileceği müjdesi resmen duyruuldu. Kredi paketi ile ilgili detaylar tüm merak edilenler açıklandı. Bu kredide tamamen kolaylık sağlanırken, hiçbir ek maliyet söz konusu olmayacağıda belirtilmiştir. Faizsiz 150 bin tl kredi vatandaşlardan yoğun talep görmeye devam ediyor. Bu kredi için başvuru süreci devam ediyor.

Ziraat Bankası tarafından "Köyümde Yaşamak İçin Çok Sebebim Var" projesi ile beraber bu kredi kapsamında faizsiz kredi takviyesi sağlanmaktadır. Uygun şartlarda başlatılan yeni kredi kampanyası ile yeni bir ters göç etkisi yaratılması hedeflenmektedir. Kredi son yıllarda hayvancılık köylerden büyük kentlere göçlerin yaşanmasından dolayı büyük bir darbe almıştır.

150 BİN TL KREDİ İÇİN BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Sözü edilen ve herkes tarafından büyük ilgi gören projeye başvuru yapmak için İl ve İlçelerde bulunan Tarım Müdürlüklerine müracaat ederek başvurunuzu geçekleştirebilirsiniz. 

PROJENİN İÇERİĞİ HAKKINDA AÇIKLAMA!

Söz edilen projenin içeriği hakkında şu ifadelere yer verilmiştir : "Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması, kredi süresince (azami 7 yıl) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi ) hayvan sayısının 100 baş altına düşmemesi, banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmasını içerir. Proje kapsamında olan koyun ırkları, Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırklarıdır." ifadeleri yer almıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR