Ziraat Bankası Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! 177 Bin TL'ye Kadar Alabilirsiniz! Hemen Başvuru...

Ziraat Bankası Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! 177 Bin TL'ye Kadar Alabilirsiniz! Hemen Başvuru...
YAYIN TARİHİ: 19.07.2021 16:43:00

Faizsiz konut kredisi müjdesi geldi. Faizsiz konut kredisinden kimler yararlanabilecek? Faizsiz konut kredisi ne kadar verilmektedir? Hangi bankalar faizsiz konut kredisi vermektedir?

Son Dakika faizsiz konut kredisi hakkında ardı aradına açıklamalar gelmeye devam ediyor. Faizsiz kredi fırsatı Toplu Konut Fonu'ndan şahıs başına olmak üzere 177 Bin TL'ye kadar faizsiz konut kredisi verileceği müjdesi paylaşıldı. Verilen bu faizsiz konut kredilerinden 2021 senesi içinde bu kredilerden toplam 31 şahıs yararlanmıştır. Kredi olarakta toplamda 5 milyon 210 Bin TL ödeme yapılmıştır. Peki, faizsiz olarak verilen bu konut kredisinde kimler yararlanabilmektedir. Araştırmalar sürerken kimlere bu konut kredisi ödemeleri yapılmaktadır.

TOKİ tarafından bu yıl 2021 yılı için ödenecek faizsiz konut kredisi tutarı açıklanmıştır. Faizsiz olarak verilen Konut kredisi ile ilgili olarak yapılan açıklama ile ilgili detaylara yer verilmiştir. Sunulmakta olan bu Faizsiz kredi fırsatları yararlanabilmek için yalnızca belirlenmiş olan gerekli şartların sağlanması sağlanması durumunda verilen bir hizmet olmaktadır. 

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ FIRSATLARI NE ZAMAN BAŞLADI?

Faizsiz olarak sunulmakta olan konut kredileri Toplu Konut Fonu'ndan Şehit Ailelerine verilmeye başlamış, bunun yanında Terör Malulleri ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinin ilk uygulamaları1985 yılı ile beraber, Polis Vazife ve Salahiyet Kanununa bir madde olarak eklenerek, 01.01.1971 tarihi itibari ile şehit olan polislerin ailelerine Toplu Konut Fonu'ndan 5.000.000 TL faizsiz kredi verilerek bu uygulama hayata geçirilmiştir.

1991 yılında ise Toplu Konut Kanununa bir madde eklenmesi ile beraber bu kredinin kapsamı genişletilmiştir. Emekli sandığın'dan maaşa bağlanan ve Faizsiz Konut Kredisi için Hak Sahipliği Belgesi olması ile beraber tüm şehit ailelerinin yararlanması sağlanırken, terör malulleri ve bunların dul ve yetimlerinin de faizsiz kredi imkanından yararlanması sağlanmıştır.


FAİZSİZ KONUT KREDİSİ HANGİ BANKALAR VERMEKTEDİR?

Faizsiz olarak sunulan krediden yararlanabilmek için, T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü) alınacak hak sahibi olduğuna dair belge ile beraber Ziraat Bankası'na başvuruda bulunarak yararlanabilirsiniz.

Faizsiz olarak sağlanan Şehit Kredisinden yararlanılarak edinilmiş olan konutlar için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu konutlarda en önemli şart tapunun en fazla bir yıl önce alınmış olması yeterli olacaktır. Faizsiz bu Kredi ile istenilen yerde ve istenilen büyüklükte konut almak mümkün olmaktadır.

2021 YILINDA FAİZSİZ KONUT KREDİ TUTARI NE KADAR?

Faizsiz olarak sunulmakta olan Konut Kredi miktarı her yıl Devlet İstatistik Enstitüsü tarafından Türkiye genelinde ilan edilmiş olan yıllık fiyat artış oranı kadar artış yapılmaktadır. Bu faizsiz kredinin miktarı 2021 yılı için 177.000,00 TL olmaktadır.

Bu kredilerin geri ödemeleri, hak sahibi olan kişilerin her türlü tazminat dahil almakta olduğu maaşının 1/4'ü tutarındaki miktarın T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu'nca kesilmesi suretiyle yapılmaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER