Zil Takıp Oynadılar 56 Yaşın Altında Olanlar! Yılda Bir Defa 1668 TL İşe Başlama Parası Verilecek

Zil Takıp Oynadılar 56 Yaşın Altında Olanlar! Yılda Bir Defa 1668 TL İşe Başlama Parası Verilecek
YAYIN TARİHİ: 26.01.2022 14:40:00

Aile Bakanlığı’nın sunduğu iki programdan bahsedeceğiz. Bu programlar 2022 yılı itibariyle yürürlüğe girmesi düşünülen ödeneklerdendir. Bu programlar; ilk olarak işe başlarken kullanılan maddi yardım diğeri ise, işe yönlendirme ödeneğidir. Bu ödeneklerin amacı ise sosyal yardım paketinden yararlanan kişilerin herhangi bir işe başvururken ve işe başlarken, yapılacak olan masraflar açısından maddi anlamda zorluk çekmemeleri için kullanmaları beklenilen sosyal yardım ödeneği arasında yer alıyor.

Tabii bu ödeneklerin belli başlı hususları bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu iki ödenekten birisi en fazla bir kereye mahsus kullanılabilirken diğeri bir yılda en fazla üç defa kullanabiliyor. Burada 56 yaşın altında olanlara yılda bir defaya mahsus olmak üzere 1.668 TL ödeme yapılacağının altını çizmek gerekmektedir. Son zamanların en iddialı sosyal yardımları arasında yer alan bu desteğe pek çok kişinin başvuru yapacağı biliniyor. İşte o sosyal yardım destekleri! Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


Yılda 3 Defa Kullanılabilen Destek Ödeneği Detayları

Öncelikle bir yılda en fazla üç defa kullanılabilen bu sosyal yardım desteğinin detaylarına ve başvururken neler yapmak gerekli bu konuda bahsedelim. İlk olarak bu destek programından yararlanmak için İŞKUR’ a gidilerek iş başvurusunda bulunulması gerekiyor. En nemli husus ise düzenli olarak yardım ödeneği alınmalı.
Bu ödemeleri alabilmek için en az 18 yaş ile en fazla 56 yaş arasında olunması gerekiyor. Bu ödeneği işe başvururken alınabildiği için “İş Başvurusu Desteği” olarak adlandırılmaktadır. Ödenen ücret 425 TL olup yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir yılda üç defa kullanılabiliyor. İşte bir defaya mahsus sosyal destek ödemesinin ayrıntıları!

Bir Defaya Mahsus 1668 TL’lik Destek Ödeneği Detayları


Bakanlığın açıkladığı diğer bir yardım desteği ise işe başlarken karşılanması gereken ihtiyaçlar için düşünülmüş bir destek. Burada destek programına başvururken dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki İŞKUR’a iş başvurusunda bulunup yine İŞKUR tarafından çağırılıp iş hakkında detaylı görüşme yapmış olmak gerekir. İkinci husus ise başvurduğunuz iş sigortalı bir iş olmalıdır. Ödeneğin ücreti ise 1668 TL’dir. Yılda bir kere kullanılabilir. 
 

 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR