Yok Böyle Kampanya! 6 Ay Ödemesiz Üstelik 50 Bin TL'den 200 Bin TL'ye Kadar Kredi!

Yok Böyle Kampanya! 6 Ay Ödemesiz Üstelik 50 Bin TL'den 200 Bin TL'ye Kadar Kredi!
YAYIN TARİHİ: 8.06.2021 20:04:00

Başvurular ve 25 Mayıs tarihinde başladı bir ay süre boyunca başvurularınızı yapabilirsiniz. Peki, Nefes kredisi 2021 başvurusu nasıl yapılacak? Nefes kredisi almak için şartlar nedir? Nefes kredisinden kimler yararlanabilecek.

Büyük kampanya geldi. 6 ay ödemesiz olarak kredi desteği veriliyor. KOBİ'lere 6 ay ödemesiz olarak kredi veriliyor. Bu krediden yararlanabilmek için, KOBİ'lerin TOBB'a bağlı oda ve borsa üyesi olması, borsadan alınmış, 'Nefes kredisi' ifadesinin açıkça belirtildiği faaliyet belgesine sahip olması gerekmektedir.

Bununla beraber ayrıca 2020 yılında kesinleşmiş kurumlar vergisi beyannamesine göre net satış rakamı 10 milyon liranın altında olması gibi şartları yerine getirmesi gibi şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. İşte nefes kredisine dair detaylar...

TOBB NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Birçok banka tarafından bu kredi desteği sağlanırken, Garanti Bankası da KOBİ'lerin tüm ihtiyaçlarına destek olmak için 6 ay ödemesiz toplam 18 ay vadeli krediyi sunmaktadır. Kredi KGF destekli TOBB Nefes Kredisi kampanyası için başvurular başladı ve başvurular alınmaya devam ediyor.

Nefes kredisi için başvuralarınızı e-Devlet aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvurular ve 25 Mayıs tarihinde başladı bir ay süre boyunca başvurularınızı yapabilirsiniz. Peki, Nefes kredisi 2021 başvurusu nasıl yapılacak? Nefes kredisi almak için şartlar nedir? Nefes kredisinden kimler yararlanabilecek?

2021 NEFES KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

TOBB Nefes Kredisi, 
2020 yılı için senelik kesinleşmiş kurumlar vergisi beyannamesine göre net satış tutarı 0-1 milyon lira olan işletmeler için 50 bin liraya kadar verilirken, net satış tutarı 1-10 milyon lira olanlar için ise 200 bin liraya kadar kredi verilecektir.


Garanti Bankası tarafından da TOBB Nefes Kredisi kullanımında ilk 6 ay geri ödemesiz, 12 ay eşit taksitli toplam 18 ay vade seçeneği ile kredi imkanı sağlanacaktır.

Nefes kredisi ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeye Garanti BBVA şubelerinden erişim sağlayabilir merak ettiklerinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

2021 TOBB NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

TOBB Nefes kredisi başvurularının nasıl yapılacağı merak edilmeye devam ediyor. Bankaların Kurumsal, Ticari ve KOBİ segmentleri içerisinde yer alan TOBB Üyesi; Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsası Üyeleri nefes kredisine başvurularını yapabileceklerdir. Kredi ile ilgili  Başvuru şartları ise bakanlığın yapacağı açıklama ile netlik kazanmış olacaktır.

2021 TOBB NEFES KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarlara iki ayrı grup olacak şekilde 4 milyar 622 milyon liralık destek verileceği açıklanmıştır. Buna göre belirlenen birinci grupta yer alanlar, kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır.

Toplama bakıldığında sayıları 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacağı belirtilmiştir. Nefes kredisi alacak olan İkinci grup ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almaktadır.

Ayrıca belirlenen bu İkinci gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcılar da dahil olmak üzere toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu gruptaki vatandaşlara bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin TL  hibe ödemesi yapılacağı belirtilmiştir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER