Yıl Sonuna Kadar İETT, Otobüs, Metro, Marmaray Ücretsiz! Resmen Açıklandı! Toplu Taşıma Bedava Oldu!

Yıl Sonuna Kadar İETT, Otobüs, Metro, Marmaray Ücretsiz! Resmen Açıklandı! Toplu Taşıma Bedava Oldu!
YAYIN TARİHİ: 5.11.2021 10:31:00

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de çok mühim bir karar yayımlandı. Bu karara göre koronavirüs salgınıyla alakalı alınan tedbirler kapsamında sağlık pazarında hizmet veren vatandaşlar sene sonuna kadar toplu taşımayı bedava kullanacak. Bu tarafta program 31 Aralık’ta sona erecek.

Resmen belli oldu! Son dakika haberi geldi. Toplu taşıma kullananlar artık para ödemeyecek! Resmi Gazete’de çok önemli karar yayımlandı: Yıl sonuna kadar toplu taşıma ücretsiz oldu.

TOPLU TAŞIMA BEDAVA OLDU


Başkan Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, 
sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait bütün sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel amacıyla çok mühim bir karar verildi.Bu karar tarafında personeller ile alakalı belediye doğrultusundan karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden,  Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık 2021’e kadar ücretsiz yararlanabilecek.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER