Yeni Sigara Fiyatları Ne Kadar Oldu? Sigaraya Tekrar Son Dakika Zam Mı Geldi? Kent, Winston, LM...

Yeni Sigara Fiyatları Ne Kadar Oldu? Sigaraya Tekrar Son Dakika Zam Mı Geldi? Kent, Winston, LM...
YAYIN TARİHİ: 4.11.2021 09:53:00

​Sigaraya Tekrar Zam Mı Geldi? Yeni Sigara Fiyatları Ne Kadar Oldu? Son dakika haberleri milyonlarca sigara tiryakisinin gündeminde. Sigara fiyatları bilindiği gibi sürekli artıyor. Son zamlarla birlikte en ucuz sigara 15 TL olmuştu. 

Sigara fiyatları son dakika ne kadar oldu? Sigaraya zammı mı geldi? Yine gündem oldu. 
Her sene senede iki kez olmak üzere zamlanan sigara fiyatlarında oluşturulan değerlendirme neticesi yeni bir zam yapılması bekleniyor.  Bu zammın gerçekleşip gerçekleşmediğini merak eden sigara kullanıcıları ise, konuyla alakalı sorularına cevap arıyor. Peki, sigara fiyatları ne kadar? İşte, detaylar…

TİRYAKİLER PATLADI!

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) kapsamında değerlendiren tütün ürünleri ve sigara ile alkollü içecekler, her sene Ocak Ayı ve Haziran ayında olmak üzere genel olarak senede iki kez tekrar değerleme oranında zam alıyor. Hükümet doğrultusundan tespit edilen bu fiyatlar, sigara ve alkolden alıncak olan vergiler kapsamında bu kümeleri tüketen şahıslara yansıtılıyor. 

SİGARAYA TEKRAR ZAMMI GELDİ!

Kişilerin kullanımında mühim bir yere sahip olan tütün ürünleri ve sigara ile alkollü içecekler, Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) mühim bir ayağını oluşturuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bilgilerine göre; tütün ürünleri ve sigara ile alkol grubunun enflasyon ağırlığı yüzde 4,88 gerçekleşmiş bulunuyor. Ağırlığı üstüne alan sigara, yüzde 4,57 enflasyon seviyesi ile alkollü içecekler grubunu ardında bırakıyor. Öte yandan TÜİK bilgilerine göre, ortalama sigara fiyatı 15,63 TL iken; 2021 senesi güncel sigara fiyatları da gelen zam ile eş güdümlü netleşmiş bulunuyor!


YENİ SİGARA FİYATLARI NE KADAR?

Normalde yılda iki kez gerçekleşen ve Ocak ayı ile Haziran ayında gelen sigara zammı, bu yıl olağanın dışına çıktı. Haziran ayında zam almayan sigara ürünlerinin Ocak ayına kadar zam almayacağı düşünülürken; geçen ay sigaraya tekrar zam geldi. Konuyla alakalı açıklama sağlayan Türkiye Tekel Bayiler Başkanı Özgür Aybaş, sigara kullanan şahıslara kötü haberi verdi. Sigaraya zam yaklaştığını duyuran Türkiye Tekel Bayiler Başkanı Özgür Aybaş, güncel sigara fiyatlarını sahibi olan bir de liste paylaştı. GÜNCEL SİGARA FİYATLARI LİSTESİ 

Muratti Blu: 15 TL
Lark: 15 TL
Chesterfield: 14,50 TL
Chesterfield Mode: 14 TL
L&M: 14,00 TL
Kent: 15 TL
Kent D-Range: 15 TL
Kent Swicth: 16 TL
Kent N-Range: 18 TL
Rothmans: 14 TL
Viceroy: 14,50 TL
Winston Slender: 15 TL
Winston Deep Blue & Dark Blue: 15 TL
Winston: 16 TL
LD: 14 TL vPall Mall: 14,50 TL
Tekel 2000: 14 TL
Tekel 2001: 14 TL
Samsun: 14 TL
Samsun 216: 14 TL
Maltepe: 14 TL
Marlboro Edge: 16 TL
Marlboro Touch: 17 TL
Marlboro: 18 TL
Parliament: 18,50 TL
Parliament Midnight Blue: 17,50 TL
Muratti: 16 TL

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER