Yeni sezon duyurusu kalpler hop etti Eşkıya ne zaman başlayacak açıklaması ilk ağızdan ‘yola devam!’

Yeni sezon duyurusu kalpler hop etti Eşkıya ne zaman başlayacak açıklaması ilk ağızdan ‘yola devam!’
YAYIN TARİHİ: 16.11.2021 10:29:00

İlk bölümü 8 Eylül 2015’te yayınlanan ve her geçen bölüm büyük bir efsane olma yolunda ilerleyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın seyiricisi 26 Ekim 2021 akşamı büyük bir şok yaşamıştı. Çünkü Türk televizyonların ilk kez görülen bir olay meydana geliyordu. Atv’nin günlerce duyurduğu 26 Ekim’de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın 7. Sezonu duyurusuna rağmen, ne EDHO yayındaydı ne de bir haber vardı. Peki Eşkıya’ya ne olmuştu?

Eşkıya ne zaman başlayacak açıklaması ilk ağızdan ‘yola devam!’ Yeni sezon duyurusu kalpler hop etti... 6 sezondur atv ekranlarında yayınlanan ve yayınlandığı Salı günleri reytinglerin tepesini hiçbir diziye bırakmayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın 7. Yeni sezonu 26 Ekim akşamı heyecanla bekliyordu. Çayını, kahvesini alanlar ekran başına geçmişti ki, büyük bir şok geçirdi. Aynı saatte atv ekranlarında bambaşka bir film yayınlanıyor., EDHO’nun yerinde yeller esiyordu. Sonradan öğrendik ki Eşkıya yayından kaldırılmıştı. Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon ne zaman nerede yayınlanacak? Tam yayınlanmayacak derken öyle bir açıklama geldi ki yürekler hop hop. 

Atv ekranlarının en çok izlenen dizisi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, 6. Sezonun ortalarına kadar atv iç yapımlar tarafından çekiliyordu. Ancak sonrasında dışarıdan bir yapım şirketiyle anlaşıldı. Sonrasında anlaşmalar sağlandı. 7. Sezonun çekimleri başladı. Hatta Uğur Yücel, Ragıp Savaş, Nurseli İdiz, Cemal Hünal, Levent Ülgen gibi transferlerle, Türk televizyon tarihinin gördüğü en güçlü oyuncu kadrolarından biri oluşturumuştu.


Eylül ayının sonlarında doğru atv ekranlarında ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7. Sezon 26 Ekim’de başlıyor’ reklamları dönmeye başlamıştı. Dizinin fanatiklerini bile bu çok heyecanlandırmaya yetmişti. Tüm gözler kulaklar 26 Ekim 2021 akşamındaydı. Herkes çayını kahvesini hazırladı ve 26 Ekim akşamı televizyon başına kuruldu. Ancak ortada ne Eşkıya vardı ne de bir açıklama.

EDHO yerine ekranda bir film görenler sosyal medya mecralarında araştırma yaptı ama bulamadı. Eşkıya hakkında açıklama ise günler sonra Oktay Kaynarca’dan geldi. Oktay Kaynarca 6 sezon boyunca başarılı bir şekilde canlandırdığı Hızır Reis karakterine veda ediyordu. İşin aslıysa sonra ortaya çıktı. Atv ile Eşkıya’nın yapım şirketi maddi konularda anlaşamadığı için Eşkıya yayından kaldırılmıştı. Sözleşme şartları gereği de başka kanalda yayınlanamıyordu. Ancak Eşkıya’nın yıldızın şimdi öyle bir açıklama geldi ki umutlar yeniden yeşerdi.


EDHO’da Ömür karakterine hayat veren Ceren Benderlioğlu Instagram hesabından öyle bir açıklama yaptı ki bir anda gündeme bomba gibi düştü. Benderlioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi ‘ 7 senenin 7'sinde de birçok başarılara imza atan, senaryosundan ekibine uykusuz kaldığımız, ekmeği bölüştüğümüz tüm ekip arkadaşlarım, abilerim, canlarım... Yolumuz açık olsun. Kalp kırık ama yola devam. Onur Abim, Oktay Abim, Bahadır Abim, kardeşlerim, yol arkadaşlarım. Her şey için sonsuz teşekkürler. Hep güzel haberler alalım, sizi seviyorum’
 
‘Kalbim kırık ama yola devam’ sözleri kafaları karıştırırken, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın akıbeti hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. EDHO’nun akıbeti ilerleyen günlerde belli olacaktır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER