Yeni İş Kuranlara, Kadın Girişimcilere, Gençlere 250.000 TL Destek Verilecek Bankalar Birleşti

Yeni İş Kuranlara, Kadın Girişimcilere, Gençlere 250.000 TL Destek Verilecek Bankalar Birleşti
YAYIN TARİHİ: 6.06.2021 23:59:00

Yeni iş kuranlara, kadın girişimcilere ve yeni iş kuracak olan gençlere 250000 TL'ye kadar destek kredileri verilecek. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank üzerinden 250000 TL'ye kadar devlet destekli kredi başvurusu yapabileceksiniz.

Yeni iş kuranlara, kadın girişimcilere ve yeni iş kuracak olan gençlere 250000 TL'ye kadar destek kredileri verilecek. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank üzerinden 250000 TL'ye kadar devlet destekli kredi başvurusu yapabileceksiniz. Bu kredileri devlet desteği olduğu için KOSGEB üzerinden verileceğini söylemek istiyoruz. KOSGEB kredi başvurusu yapan kişiler, 250000 TL'ye kadar faizsiz kredi 100000 TL'ye kadar da hibe kredisi alabileceklerdir. 

Devlet destekleri ile iş kurmak isteyenler, KOSGEB üzerinden başvuru yapabileceksiniz. KOSGEB destekleri kişilere, faizsiz kredi ve hibe kredi olarak veriliyor. Kredi başvurusu yapmadan önce yapacağınız iş modelini araştırarak, KOSGEB üzerinden bu iş ile alakalı eğitimlere girmeniz gerekmektedir. KOSGEB destekleri ile iş başvurusu yapacak olan kişiler, bu eğitimi bitirmesi gerekiyor. KOSGEB girişimcilik sertifikası olarak geçen bu eğitim, bittikten sonra eğitim sonucuna göre sizlerde destekler verilmektedir. 

Kadın Girişimci Kredisi Halkbank'ta

Halkbank, özellikle kadın girişimci olan kişilere, destek vermektedir. Önce Halk Sonra Bankayız diyen ve bu kampanyada Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları sloganı atan Halkbank, kadın girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmek için destek kredisi verecektir. Kadın girişimci kredisi için banka şubelerine giderek başvuru yapabileceksiniz. Halkbank, kadın girişimci kredisi 100 bin TL olarak verilecektir. 100 bin TL alacak kişilerin işlerinin kurulu olmuş olması gerekiyor. Eğer yeni iş kuracaksanız veya 6 aydır vergi levhanız varsa 50 bin TL destek alacaksınız.

Kredilerin geri ödeme durumu ise, 36 ay vadeye bölünerek yapılmaktadır. Kredi aylık eşit taksitli olarak kullandırılır. Kredi ödemesi devam eden kadın işletmelerden ayrıca yapacakları ticari işlemlerde ve EFT, Havale, FAST işlemlerinde de ücret alınmayacaktır. Kredi ödemelerini düzenli yapan kişiler, daha sonra bu banka üzerinden ticari kredi kullanacaklardır. 

KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi

KOSGEB üzerinden verilen destek kredileri 50 bin TL ve 100 bin TL arasında hibe olarak ödenecektir. Kredi alan kişiler daha sonra 250 bin TL'ye kadar faizsiz kredilerde kullanabilirler. KOSGEB üzerinden onay almak isteyenler varsa, KOSGEB dosyasını ve iş planını iyi hazırlaması gerekiyor. KOSGEB resmi internet sitesine girerek buradan başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB kaydınızın oluşturmanız sonrasında vereceğiniz proje incelenecek ve bu inceleme sonrasında kredi onayı verilirse, aldığınız kredi limiti parça parça ödenecektir. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER