Yeni ekmek fiyatları 2021 - 13 Kasım ekmeğe zam geldi mi, İstanbul ve Ankara ekmek fiyatları kaç TL?

Yeni ekmek fiyatları 2021 - 13 Kasım ekmeğe zam geldi mi, İstanbul ve Ankara ekmek fiyatları kaç TL?
YAYIN TARİHİ: 13.11.2021 10:17:00

13 Kasım ekmeğe zam geldi mi, İstanbul ve Ankara ekmek fiyatları kaç TL? Yeni ekmek fiyatları 2021... İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi doğrultusundan alınan kararla 230 gram ekmeğin fiyatına zam geldi. 13 Kasım 2021 Cumartesi gününden itibaren geçerli olarak İstanbul’da ekmek fiyatları zamlı olarak satılacak. Bu bağlamda, Ekmeğe zam geldi mi, İstanbul'da ekmek fiyatları ne kadar oldu? sorularını haberimizde yanıtlıyoruz.

13 Kasım ekmeğe zam geldi mi, İstanbul ve Ankara ekmek fiyatları kaç TL? ​İTO Meclisi, dün yaptığı toplantıda ekmek amacıyla talep edilen zam kararını kabulüne karar verdi. Bu karar tarafında İTO’ya bağlı İstanbul’daki bütün fırıncılar 230 gram ekmeğe bugünden (13 Kasım 2021)  itibaren zam yapacak. Peki, ekmeğe zam geldi mi,  İstanbul ve Ankara ekmek fiyatları kaç TL oldu?  


İSTANBUL VE ANKARA EKMEK FİYATLARI NE KADAR OLDU?


230 gram ekmeğin fiyatı Ankara ve İstanbul’da  13 Kasım 2021 Cumartesi gününden itibaren 2,5 TL oldu.

SENDİKA BAŞKANI AÇIKLAMADA BULUNDU

Ekmek Sanayi İşverenler Sendikası Başkanı Çetin Keçeli İstanbul'da ekmeğe oluşturulan zamla alakalı olarak konuştu. Yapılan zammı beklenilen bir tanıma onayı olarak nitelendiren Keçeli, Meslek komitesinin daha evvel başvurusunu yaptığını ve beklenti durumunda olduklarını kaydetti.

Keçeli, “İstanbul Ticaret Odası Meclisi'nin dün akşam toplanarak bu kararı aldığını belirtti. Zammın geç kalınmış bir karar olduğunu altını çizen Keçeli, buğday fiyatlarının sıksık yükseldiğini, bunun engellemesi gerekliliğini belirtti. Buğday fiyatları ne vakit artarsa un fiyatları da artacaktır dedi. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER