Yeni Destekler Gelmeye Devam Ediyor! Faizsiz Kredi Alabilirsiniz! 3- 6 Ay Ertelemeli 15 Bin TL Kredi

Yeni Destekler Gelmeye Devam Ediyor! Faizsiz Kredi Alabilirsiniz! 3- 6 Ay Ertelemeli 15 Bin TL Kredi
YAYIN TARİHİ: 2.06.2021 12:33:00

15 bin TL kredi ödemesine başvurular nasıl yapılacak? 15 bin TL faizsiz krediden kimler yararlanabilecek? Geri ödemeler nasıl olacak? Başvuru şartları? Başvurular nereye yapılacak?

Sürekli olarak yeni destekler ve açıklamalar gelmeye devam ediyor. Özellikle son olarak gündeme gelen 3 ay ve 6 ay vadeli faizsiz 15 bin tl'li tam olarak 60 ay vade ile alabilme imkanı sağlanmaktadır. Özellikle sıkıntılı koronavirüs sürecinde işsizlik sıkıntısı yaşayan yüzlerce vatandaş var. Bu vatandaşlar hayallerine kavuşmakta bu kredi ile bir kısmını ödeyerek hayallerine kavuşabilirler.

Peki bu faizsiz kredi imkanından kimler yararlanabiliyor araştırmaları yoğun bir şekilde yapılmaya başlandı. Bu süreçte devlet teşvikleri geri ödemesiz hibe destekleri ile ilgili detaylı araştırmalar sürüyor. Özellikle işsizlik oranının düşürülmesi adına işverenlere de teşvikler verilmeye devam ediliyor. İstihdamı sağlamak adına bir çok alanda destek ve kurslar verilmeye devam ediyor. İşte kredilerin ve desteklerin detayları...

15 BİN TL FAİZSİZ KREDİ DETAYLARI NELER?

Vatandaş yoğun bir şekilde araştırmalarını sürdürüyor. 12 ay ertelemeli ve faizsiz olarak gündeme gelen 15 bin TL kredi tam 60 ay vade ile sunulurken kredinin detayları merak konusu. Özellikle koronavirüs süreci ile beraber de devlet destekli bir çok yardım gündeme gelmeye devam ediyor. Devlet destekli olarak gençlere sağlanan hibe destekli, geri ödemesiz teşvikler, devlet destekleri ve diğer ek avantajları haberimizde derledik.

Özel kredi yardımları da bu süreçte gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda kendi işlerini kurarak bunların başında yer almak isteyen vatandaşlar için devletten bütün takviye gelmeye devam ediyor. Eğer şahıslar bu zorlu dönemde kendi işlerini kurmak isterlerse eğer verilen kredi ihtimali ile hayallerinin bir kısmını karşılayarak hayallerine kavuşabileceklerdir.

KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENLERE MÜJDE!

Kendi işlerini kurarak bu sıkıntılı süreci rahatlıkla atlatmak isteyen vatandaşlar için devlet destekli olarak faizsiz 15.000 TL imkanı sunuluyor. Farklı sektörlerde iş kurmak isteyen vatandaşlar için can suyu olacak nitelikte bir destek olacak. Bu kredinin detayları herkes tarafından merak edilirken açıklama geldi.


Türkiye de ilk korona virüs salgın vakalarının görülmeye başlandığı andan beri hükümet kanadı tarafından vatandaşların bu süreçte yanlarında olmak için farklı istihdam seçenekleri sürekli olarak sunulmaya devam ediyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile vatandaşlara yönelik olarak verilecek bu kredi ile beraber artık herkes hayalinde olan işlerini kurabilecekler. Bu kapsamda kendi işlerini kurmak isteyen vatandaşlara özel olarak sunulan 15 bin TL ye kadar 12 ay ertelemeli kredi fırsatları sunulacaktır.

Verilen bu imkanlar sadece kendi işlerini kurmak isteyenler ve başında yer almak isteyen kişiler için 12 ay ödemesiz dönemli ve faizsiz olarak sunulacaktır. Bu destekten yararlanmak isteyenler için uzun süredir bildikleri ve mesleki anlamda yeterli düzeyde olmaları durumunda destekler verileceği açıklanmıştır.

GERİ ÖDEMELER NASIL OLACAK?

15.000 TL olarak sunulan bu destek Aile Bakanlığı'nın ilçelerde faaliyet gösteren birimleri olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile sağlanmaktadır. Bu kredi için  vatandaşlar uzman oldukları alanlarda, bildikleri, mesleki yeterlilik sağladıkları alanlarda bir iş kurmak istediklerinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları 15.000 TL'ye kredi sağlamaktadır. Sunulan bu kredilerde faiz uygulanmamaktadır. Yani kullanılan kredinin anaparası ödenmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Bu kredi desteği için geri ödemeler 12 ay ödemesiz dönemli olarak 48 ay vade ile 60 ay vade ile sunulmaktadır. Bu kredide önemli olan nokta bu desteğin sağlanması sosyal yardımlaşma vakfının ekonomik durumuna bağlı olmaktadır.

Bu kapsamda ilçe sosyal yardımlaşma vakıfları yerine il geneli hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER