Yaşlı Vatandaşlar 1.059 TL Ödeme Alacak! Başvuru Yapan Herkes Anında Alacak Kaçırmayın

Yaşlı Vatandaşlar 1.059 TL Ödeme Alacak! Başvuru Yapan Herkes Anında Alacak Kaçırmayın
YAYIN TARİHİ: 4.02.2022 19:48:00

Çalışmaya engeli bulunmayan bütün herkes hem sahip olunan durumlarını rahat bir biçimde atlatmak amacıyla hem de ileride geçirdiği vakti garanti alabilmek adına çalışma hayatında yer alıyor.

Bu çalışmanın motivasyonu ise ileri de emekli olarak ailelerine ve kendilerine bakım sağlamak ve vakit ayırmaktır.Tüm herkes hayallerini gerçeğe çeviremiyor. Emekli olmak amacıyla evvel belli bir hizmet vakitini ve yaş limitini tamamlamanız gerekiyor. Buna ek olarak, belirli bir vakit içerisinde prim ödemesinin de gerçekleştirilmesi gerekiyor. Fakat birtakım şahıslar iş yaşamı içerisinde senelerce vakit geçirmiş olsa dahi emeklilik hakkı kazanamıyor. Bu gibi hallerde ilk akla gelen bankalar, o vatandaşları desteklemeye devam ediyor. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de 65 yaşını tamamlayan lakin emekliliği gerçekleştiremeyen vatandaşlar SGK bağlamında mağduriyetleri gidermek adına yaşlılık aylığı alabilmektadır. Bu aylığı alabilmek amacıyla yurttaşların birtakım koşulları sağlamaları gerekiyor. 
Buna ek olarak da SGK'dan rastgele bir şekilde maaş almıyor olmak gerekiyor. Aynı vakitte müracaat yapıldığı zaman içinde sigortalı olarak işte çalışmamak gerekir. 

2022 YILINDA 65 YAŞ AYLIĞI MAAŞI NE KADAR, KAÇ TL OLDU?


65 yaş maaşı 2022 ne kadar sorusuna da cevap geldi. Memur maaş zammı rakamının belli olması ile birlikte 65 yaş aylığı maaşı da hesaplandı. 2022 senesinde söz hususu rakam senenin ilk 6 ayı amacıyla 1.059 TL olarak ödenecek. 65 yaş maaşı hesaplama prosedürü 4.387 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla hesaplanması bağlamında gerçekleştiriliyor.  Memur maaşlarına senede 2 kere zam geldiği amacıyla 65 yaş aylığı, yaşlılık maaşı rakamları da biri Ocak ayında öteki ise Temmuz ayında olmak üzere senede 2 kere zamlanıyor.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR