Yaptığı Açıklamayla Tepki Toplayan Uygur,‘Alın Teriyle Para Kazanmanın Ayıplanacak Yanı Yoktur' Dedi

Yaptığı Açıklamayla Tepki Toplayan Uygur,‘Alın Teriyle Para Kazanmanın Ayıplanacak Yanı Yoktur' Dedi
YAYIN TARİHİ: 31.03.2021 18:05:00

Behzat Uygur’un, bir röportajında Caner Cindoruk’un çocukken mendil sattığını söylemesi gündeme oturmuştu. Eleştiri oklarına sebep olan Uygur, yanlış anlaşıldığını belirtip açıklamada bulundu.

Ünlü oyuncu Behzat Uygur, röportajında Kanal D’nin fenomen dizisi “Sadakatsiz”de rol alan Caner Cindoruk’un bir zamanlar mendil sattığını belirterek,“Adana turnesindeydik. Babam Nejat Uygur mendil satan bir çocuğu oyuna davet etti. Çocuk ‘Bunları satmam lazım’ deyince, babam ‘Ben hepsini aldım. Şimdi tiyatroya gelir misin?’ diye sordu. Çocuk ‘gelirim’ deyince, tiyatroya götürdü. O çok beğenilen bir oyuncu, Caner Cindoruk oldu.” demişti.


“GÜZEL BİR ANININ KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERCE KİRLETİLMESİNE İZİN VERMEYİZ”


Sosyal medya kullanıcıları Uygur’a yıllar önce yaşanmış olayı anlattığı için tepki göstererek eleştiri yağmuruna tuttular. Ancak röportajın 1 yıl önce yapıldığı ve olayın Cindoruk tarafından da kaleme alındığı ortaya çıktı. Uygur, konuyla ilgili, “Bir yıl önceki röportajda Caner Cindoruk’un Nejat Uygur ile yaşadığı anıyı paylaştım. Caner bu olayı hem kitabında bahsetti hem de Nejat Uygur için hazırlanan ‘Nejat Uygur Daima’ adlı belgeselde anlattı. Sosyal medyadan gelen bazı yorumlara baktığınız zaman sanki ben, Caner’i yermek için söylemişim gibi bir algı oluşmuş. Burada doğru anlaşılması gereken konu, birinin tırnaklarıyla kazıyarak, çalışarak bir yerlere gelmesi ve bunun bir başarı hikâyesi olduğu. Yanlış bir algı yaratılmaya çalışıldığı için bu kadar güzel bir anının kötü niyetli kişilerce kirletilmesine ne Caner ne de Uygur ailesi olarak izin vermeyiz.” açıklamasında bulundu.

“ALIN TERİ İLE PARA KAZANMANIN HOR GÖRÜLECEK BİR YANI YOKTUR”


Behzat Uygur ayrıca kendisinin de küçük yaşlardan itibaren su ve minder satarak tiyatronun içinde çalıştığını söyleyerek, “Ben de küçükken çalıştım. Böyle bir şeyi aşağılamak maksadıyla söylemeyeceğimi beni tanıyan herkes bilir. Alın teri ile para kazanmanın ve bunu başkalarına anlatmanın ayıplanacak ya da hor görülecek, yanlış bir yanı yoktur. Böyle güzel anıların paylaşılması gereklidir.” dedi.
“İŞPORTACILIK YAPMANIN KÖTÜ BİR YANI YOK”

Uygur'un  açıklaması sosyal medyada tepki çekince, Cindoruk Twitter hesabından açıklama yaparak, "Sessiz Şarkıcı' adlı hikaye kitabımda da, Nejat ustanın belgesinde de anlattığım bir hikayedir bu zaten... Kötü bir yorum gerektirecek bir durum yok. İşportacılık yapmış olmanın kötü bir yanı da yok. Sadece mendil değil abi, tokaydı sattığım :)" şeklinde konuştu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER