Volkswagen Passat Satıştan Kaktı Mı? Volkswagen Passat Üretimi Durdu Mu? Passat Neden Kalktı?

Volkswagen Passat Satıştan Kaktı Mı? Volkswagen Passat Üretimi Durdu Mu? Passat Neden Kalktı?
YAYIN TARİHİ: 11.01.2022 17:25:00

Volkswagen Passat firmanın en efsane modellerinden biri olarak olarak yıllarca satıldı ve satış rekorları da kırdı. Son gelen haberler ise pek iç açıcı değil Volkswagen Passat ile ilgili yeni iddia gündeme bomba gibi düştü. Bu anlamda Volkswagen Passat'ın üretiminin duracağı iddia edildi. Peki Volkswagen Passat satıştan kaktı mı? Volkswagen Passat üretimi durdu mu? Passat neden kalktı?

Alman otomobil devlerinden Volkswagen'ın en tanınmış modellerinden biri olarak gösterilen Passat, ülkemizde de olabildiğince iyi satış rakamlarına sahipti. Dünya genelinde 30 milyon üniteden çok satan ve aşağı yukarı 100 pazarda satışa yayılan sedan model, Golf'ün anında sonrasında Alman markanın en çok sattığı ürün olarak tarihteki konumunu almıştı. Volkswagen Passat sedan ile alakalı beklenilen haber ise sonucunda geldi. Autocar, Passat sedanın Avrupa'daki üretimi ve satışının sona erdiğini adeta duyurdu. Uzun tavanlı Passat Variant ise bir nesil daha gördükten sonra durdurulacak. Peki Volkswagen Passat satıştan kaktı mı? Volkswagen Passat üretimi durdu mu? Passat neden kalktı? Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

VOLKSWAGEN PASSAT SATIŞTAN KAKTI MI? VOLKSWAGEN PASSAT ÜRETİMİ DURDU MU? PASSAT NEDEN KALKTI?


Volkswagen, ABD'ye özgü versiyondan sonra Avrupa sektöründe satılan Passat'ın üretimine 2023 senesinde son vermeyi daha daha eskiden planlıyordu. Fakat Alman üretici, Passat Variant modelinin daha fazla sattığını görünce Passat sedanın üretimine çok daha evvel son verdi. Uzun yıllardır Almanya'nın Emden tesisinde imal edilen efsanevi model, bu değişim ile konumunu diğer modellere bırakacak. Bu anlamda ​Passat'ın yerine, elektrikli crossover ID4 ve elektrikli sedan ile doldurmayı amaçlıyor. Elektrikli Passat olarak anılan Aero B, ID serisindeki başka modeller gibi MEB platformu üstüne inşa edilecek ve tıpkı Passat gibi sedan ve station wagon beden tipleriyle gelecek.

Volkswagen Passat'ın Türkiye'deki haliyle ilgili şimdilik resmi bir açıklama yok. Fakat Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, daha öncesinde yaptığı açıklamada, "Almanya dahil, Türkiye'den daha çok Passat sedan satılan bir ülke yok. Volkswagen, 2024-2025'e kadar Türkiye amacıyla Passat sedanın üretim garantisini verdi." demişti.
2022 YILI VOLKSWAGEN PASSAT ​GÜNCEL FİYATLARI 


Volkswagen Passat 1.5 TSI ACT 150 PS İmpression DSG Benzin Otomatik  573.000

Volkswagen Passat 1.5 TSI ACT 150 PS Elegance DSG Benzin Otomatik  787.300

Volkswagen Passat 2.0 TDI 150 PS Business DSG Dizel Otomatik   1.041.700

Volkswagen Passat 2.0 TDI 150 PS Elegance DSG Dizel Otomatik   1.251.000


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR