VE NETLEŞTİ! 29 KG Sürekli Gıda Yardımı! Ayçiçek Yağı, Un, Pirinç, Makarna Ücretsiz Dağıtılacak

VE NETLEŞTİ! 29 KG Sürekli Gıda Yardımı! Ayçiçek Yağı, Un, Pirinç, Makarna Ücretsiz Dağıtılacak
YAYIN TARİHİ: 15.01.2022 11:36:00

2022 senesinde gıda yardımı alabilmek isteyenler amacıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü müracaatları başladı. Düzenli verdiği VGM besin yardımı başvuruları hanede yer alan birey sayısına göre veriliyor. Kalabalık aileler amacıyla sağlanan besin yardımı miktarı 28.5 kilograma kadar çıkıyor. VGM yeni devre müracaatları bağlamında hem sağlanacak destek tutarlarını hem de müracaat şartlarını açıkladı.

2022 besin yardımı müracaatları başladı. Besin yardımı nasıl alınır? Erzak yardımı desteği amacıyla internetten e-Devlet müracaatı var mı? Besin yardımı amacıyla müracaat onayı hangi şartların sağlanması halinde verilir? Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

29 KG SÜREKLİ GIDA YARDIMI! AYÇİÇEK YAĞI, UN, PİRİNÇ, MAKARNA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK


VGM bünyesinden besin yardımı alabilmek isteyenler amacıyla iki esas koşul açıklandı. VGM'nin internet sitesinden duyruulan bu iki koşulun sağlanmaması halinde müracaatlar onaylanmaz. Kurum internet sayfasından ilan ettiği açıklama metninde şu verileri verdi. İşte VGM besin yardımı müracaat koşulları. 

VGM Besin Yardımı; Vakfiyelerde yer alan hayır koşullarının yerine getirilmesi hedefiyle Genel Müdürlüğümüzce 81 il merkezinde kuru besin yardımı verilmektedir.


Şartları Neler?


SGK Bağkur gibi sosyal emniyeti olanlar besin ve erzak yardımı alamaazlar. Bunun dışında hane geliri net asgari ücret miktarından çok olanlara da besin yardımı ödemesi kesinlikle yapılmaz. 

Ne Kadar Destek Alınır?


1-2 kişilik aileler amacıyla VGM 14 kg besin yardımı sağlamaktadır.

3-4 kişilik aileler amacıyla VGM 21.5 kg besin yardımı sağlamaktadır.

5 kişilik ya da daha kalabalık aileler amacıyla VGM 28.5 kg besin yardımı sağlamaktadır.

VGM GIDA YARDIMI BAŞVURU ADRESİ 2022


"Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Besin Hizmeti Başvuru Formu" kurumun internet sitesinden bulunup doldurulacak. Sonrasında bu evrak yurttaşların hayat sürdürdükleri şehirdeki il müdürlüğüne teslim edilerek müracaat yapılacak. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR