Vatandaşlara 2.150 TL doğal gaz yardımı anında yatıyor! İşte başvuru merkezleri İlaç gibi geldi!

Vatandaşlara 2.150 TL doğal gaz yardımı anında yatıyor! İşte başvuru merkezleri İlaç gibi geldi!
YAYIN TARİHİ: 18.11.2021 09:47:00

​İlaç gibi geldi! Vatandaşlara 2.150 TL doğal gaz yardımı anında yatıyor! İşte başvuru merkezleri... Havaların belirgin derecede soğuması ve doğal gaza gelen fahiş zam sonrasında sevindiren bir haber geldi. İhtiyaç sahibi olan ailelere yardım başladı. Bu anlamda Ankara Belediyesi doğal gaz yardımını devreye soktu. Başvuru yerlerini de haberimizde verdik. 

Soğuk kış günlerinde vatandaşların içlerini ısıtacak müthiş bir haber Ankara Belediyesi'nden geldi. Bu anlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere doğal gaz desteği veriyor. Bu kapsamda 186 bin 209 ailenin Başkent Kartı’na 500 TL tutarında ilk kez doğalgaz ödemesi yapıldı. Bu anlamda doğal gaz yardımı almak isteyenler başvuruları resmi web istesi üzerinden yapacak. 

Konu hakkında açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise şu ifadeleri kullandı:

“186 bin 209 ailemizin Başkent Kart’larına 4 ayda toplam 2 bin 150’şer TL’den 400 milyon 349 bin 350 TL doğalgaz desteğimizin 500 TL’lik ilk ödemesini bugün gerçekleştirdik”
Sosyal yardım alan aileler bundan sonra Başkent Kart’ları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek. Yatırılan tutarlar; doğalgaz faturası, kartlı sayaçlar ve “http://gazmatik.com.tr/” adresinde konumları bulunan gaz kiosklarından sadece doğalgaz yüklemelerinde geçerli olacak.
KİMLERE DOĞAL GAZ YARIMI YAPILIYOR?

Doğal gaz yardımı aylık geliri belli bir sınır altında olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılmaktadır. Diğer bir şartta Ankara sınırları içinde oturmaktır.  TC kimlik no ile başvuru yapanlar gerekli belgeleri doldurduktan sonra yardımı anında alabilir. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından belirlenen açlık ve yoksulluk sınırları altında kalan, ailelere yardımlar düzenli olarak verilmektedir.


DOĞAL GAZ YARDIMI BAŞVURU MERKEZLERİ 

-Çamlıdere AYKOME
-Nallıhan AYKOME
-Haymana (Fen İşleri)
-Beypazarı

-Şafaktepe Kadınlar Lokali (Mamak)
-Şentepe Kadınlar Lokali (Yenimahalle)
-Sokakta Çalışanlar Merkezi
-Şereflikoçhisar AYKOME

-Ahmetler Çocuk Kulübü (Çankaya)
-Batıkent Gençlik Merkezi (Yenimahalle)
-Elvankent Aile Yaşam Merkezi(Etimesgut)
-Aktepe Çocuk Kulübü (Keçiören)
-Yenimahalle Gençlik Merkezi (Yenimahalle)
-Çubuk Kadınlar Lokali (Çubuk)
-Demetevler Kadın Lokali (Yenimahalle)
-Dikmen Kadınlar Lokali (Dikmen)
-Gölbaşı Kadınlar Lokali (Gölbaşı)
-Hasanoğlan Kadınlar Lokali (Elmadağ)


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER