Vatandaşın Tebdili Şaştı! 60.000 TL'ye Sıfır Prefabrik Ev! Arsası Olana 42.000 TL Devlet Yardımı...

Vatandaşın Tebdili Şaştı! 60.000 TL'ye Sıfır Prefabrik Ev! Arsası Olana 42.000 TL Devlet Yardımı...
YAYIN TARİHİ: 26.01.2022 15:38:00

Zorlaşan hayat koşulları ve gayrimenkullerde ki sınır bilmeyen artış nedeniyle birçok insan daire alamaz hale gelmiştir. Ev sahibi olmak isteyenler ise çareyi prefabrik ev yaptırmakta buluyorlar. Beton evlere veya ahşap evlere göre daha uygun fiyatlarda olması sebebiyle oldukça ilgi görmektedir.

1+1 ve yaklaşık 70 metre kareli bir prefabrik eve 60 bin liraya sahip olunabiliyor. Bu evler oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmekte olup yaklaşık 2 hafta içerisinde uygun fiyatlarda ev sahibi olabilirsiniz. Üstelik devlet katkısıyla! Eğer prefabrik ev yaptırabileceğiniz bir arsanız veya bahçeniz var ise uygun yerlere başvuru yaparak 42 bin liraya kadar devlet yardımı da alabilirsiniz. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

Prefabrik Evlerde Devlet Yardımı Nasıl Belirleniyor?


Prefabrik ev yaptırmak isteyenler ve bu sayede ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaş bu yardımı araştırmaya başladı. Devlet yardımları yaptırmak istediğiniz evin boyutlarına ve arsanızın büyüklüğüne göre değişmektedir. Tabi ki bu evlerin tamamı yardım ile yaptırılmamaktadır.
Uygun şartları sağlayan vatandaşların ev maliyetlerin yüzde 35’i devlet tarafından karşılanmaktadır. Örneğin yaptırmak istediğiniz evin maliyeti 150 bin ve üzeri ise bu evin 42 bin lirasını devlet katkıda bulunuyor. Katkı yardımı en fazla 42 bin liraya kadar olacağı resmi duyuru ile yayınlanmıştır.
 

42.000 Devlet Yardımı İçin Gerekli Şartlar Neler?


Bu yardım herkes tarafından kullanılan bir yardım değildir. Yararlanabilmek için bazı koşulları sağlayabiliyor olmanız gerekmektedir. Şartlar ise şu şekildedir; yardıma muhtaç olmak, eski, bakımsız ve şartları kötü bir evde ikamet ediyor olmak ve hane gelirinin 800 lirayı aşmaması gerekmektedir. Ayrıca eski evin yıkılıp yerine yenisinin kurulacağı arsanın hisseli tapusuna sahip olunması gerekmektedir.Dolayısıyla akrabaların arsasına kendi adınıza prefabrik ev yaptırmazsınız. Bu şartları sağlayan herkes devlet yardımından yararlanabileceği aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından resmi sitelerinde yayınlanmıştır. Böylece tam da aradığınız özelliklere sahip bir şekilde ev sahibi olabilmeniz de mümkün olacak! Burada şartları tam olarak karşılayıp karşılamadığınızı öğrenmeniz için başvuru yapmalısınız!
 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR