Vali'den Görev İzin Kağıdı Açıklaması! "3 Gün Sonra Çok da Kolay Olmayacak"

Vali'den Görev İzin Kağıdı Açıklaması! '3 Gün Sonra Çok da Kolay Olmayacak'
YAYIN TARİHİ: 1.05.2021 11:55:00

Vali'den sert sözler. Daha önce vaka sayıları ile ön plana çıktıklarına vurgu yaparak 17 gün kapanma da hiç bir muafiyete kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizerek önemli uyarılarda bulundu....

Koronavirüs ile mücadelede tam kapanma kapsamında tedbirlerin bu sefer çok daha fazla sıkı tutulacağına dair açıklamalar yapılıyor. Bazı vatandaşlar bu süreçte alınan kararları bir şekilde suistimal etmeleri mücadeleyi zedelerken bu konuda valiliklerden de açıklamalar geliyor. Bu kapsamda Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından da, kentteki koronavirüs vakalarının azaldığını ifade ederek oluşabilecek artışa karşı uyarılarda bulundu. Vali, tam kapanma kurallarına dikkat edilmesinin önemine vurgu yaparak, görev izin kağıdı suistimalinin önüne geçileceğini belirtti. Dağlı, "3 gün sonra çok da kolay olmayacak" ifadelerini kullandı.

"ACI TECRÜBEYİ HEPİMİZ GÖRDÜK"

Karadeniz bölgesinde özellikle Samsun da bir süre önce büyük yükselişe geçen vakaların ardından Samsun Valisi Zülkif Dağlı, kısıtlama öncesi her gün en az 10 pozitif vakanın sokakta dolaşırken yakalandığına vurgu yaparak, bu kapsamda bir dönem vaka sayısında Türkiye'de ilk sıralarda yer aldıklarını ve kırmızı renkle yer aldıklarını da belirterek, Samsun ve kendileri için zor dönem geçirdiklerine değinen Vali Dağlı, "Bunu halkımızın desteğiyle biraz da olsa stabil hale getirdik. Vaka sayılarında bir düşme yaşanıyor. Bu kısmi düşüş asla bizde rehavete sebep olmamalı; çünkü daha önce yaşadığımız bir rehavet neticesindeki acı tecrübeyi hepimiz gördük" açıklamasında bulundu.


"EKİPLERE İHBAR ETSİNLER"

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Samsun'nun bir süre önce en yüksek vakaya sahip olduğunu belirterek, 17 günlük tam kapanma süreci ile beraber ve koronavirüs vakaları ile ilgili ise önemli değerlendirmeler de bulundu. Vali Dağlı, "Halkımızın desteğiyle biraz da olsa stabil hale getirdik. Vaka sayılarında düşüş yaşanıyor. Bu kısmi düşüş asla bizde rehavete sebep olmamalı; çünkü daha önce yaşadığımız bir rehavet neticesindeki acı tecrübeyi hepimiz gördük. Düşüşlerde sürekliliği devam ettirebilmek için alınan kararlara ve hususlara uymak durumundayız. Vaka sayısında ilk sıralarda olduğumuz günlerde pozitif olup dışarıda dolaşan vatandaşlarımız vardı. Maalesef günlük 10'dan aşağı düşmüyor. Bu konuda duyarlılığımız devam ediyor. Vatandaşlarımız pozitif ve temaslı olanların dolaştığını görürse ekiplere ihbar etsinler" açıklamasında bulundu.

"KESİNLİKLE MUAFİYETLERE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Samsun da kurallara uyan çok önemli kesiminde olduğuna vurgu yapan Vali Dağlı, "Maalesef uymayanlar da hala var. Kesinlikle muafiyetlere izin vermeyeceğiz; çünkü talimat da bu şekilde. Bu manada daha fazla artık vatandaşlarımız çıkamayacaklar. Dün ilk gün olması itibarıyla belki biraz algılanmadı belki de kendileri belge üretenler de oldu. 3 gün sonra belgeler özel sektör çalışanları için e-Devlet üzerinden alınacak. Bu 3 gün sonra çok da kolay olmayacak. İstismarların önüne bu şekilde geçebileceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER