Vakıfbank'tan Tarihi Kampanya! Son Dakika Kredi Verileceği Duyurusu Yapıldı! Anında Onay Verilecek

Vakıfbank'tan Tarihi Kampanya! Son Dakika Kredi Verileceği Duyurusu Yapıldı! Anında Onay Verilecek
YAYIN TARİHİ: 12.07.2021 20:44:00

Vakıfbank'tan Tarihi Kampanya! Son Dakika Kredi Verileceği Duyurusu Yapıldı! Anında Onay Verilecek. Vakıfbank'tan kredi detayları belli oldu.

Vakıfbank ülkemizin kamu bankası olmasından dolayı tüm müşterilerin en çok tercih ettiği bankaların başında gelmektedir. Vakıfbank devlet bankası olmasından dolayı da başvuru aşamaları kolay yapılmaktadır. Aldığınız kredilerde en uygun faizlerle işlem yapılmaktadır.
Bu bankanın müşterilerine sunduğu kampanyalardan biriside borç kapatma kredisi kampanyasıdır. Bankalarda olan kredi ve kredi kartlarınızı bu bankaya taşıyarak borçları birleştirebilirsiniz. Şimdi sizlere Vakıfbank üzerinden verilen borç kapatma kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde bankanın şartlarına uygun olduğunuz zaman bu krediyi kullanabilirsiniz.
Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?
Vakıfbank borç kapatma kredisi güncel banka borçlarınız için verilir. Daha önce icralık ve avukatlık olmuş borçlar için bu borç kapatma kredisinin verilmediğini söylemek isteriz. Sadece bankada olan kredi kartı ve kredi borçlarınızı kapatmak için kredi kullanabilirsiniz. Bu krediyi kullanacak olan kişilerden de banka bazı şartlara uygun olmasını isteyecektir. Bu şartlardan birincisi kişinin çalışma durumudur. Eğer kişi emekli ise bankadan maaş alması şartı vardır. Çalışan kişi başvuru yapacaksa da en az 6 aylık bir sigorta geçmişi olması gerekiyor. Bu şartlara uygun olan kişiler kredi notu ve kredi sicili sorgulamasını da geçerse 100.000 TL’ye kadar borç kapatma kredisi kullanabilirler. Aldığınız borç kapatma kredisinde en fazla 36 ay vade yapabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Vakıfbank borç kapatma kredisi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden ve SMS sistemleri ile borç kapatma kredisi başvurusu yapılmaz. Başvuru yapacağınız banka şubesine giderken aşağıdaki evrakları götürmeniz gerekiyor.
  • Vakıfbank Borç Kapatma kredi başvuru formu
  • Kimlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • İkametgah Belgesi
  • Kapatacağınız kredi miktarları ve Banka IBAN numaraları
  • Kapatacağınız kredi kartı miktarları ve Banka IBAN numaraları
Bu evraklar verildikten sonra banka sizi değerlendirmeye alacaktır. Kredi başvurusu sonrasında banka değerlendirmesi biten müşteriler olumlu olması durumunda tüm banka borçları kapatılır ve kredi kullanımı gerçekleşir. Eğer olumsuz olduğunuzda banka sizden ek teminat ve kefil isteyebilir. Banka sizden daha fazla evrak talep ederse bu evraklar ile kredinize devam edebilirsiniz.
Vakıfbank borç kapatma kredilerinde sadece ihtiyaç kredisi, kredi kartı, banka KMH hesabı kapatılır. İpotekli olan krediler, konut kredileri ve taşıt kredileri banka tarafından kapatılmayacaktır.
Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Ödenmezse Ne Olur?
Bankalardan aldığınız kredilerde ilk olarak bu borçları ödenmeniz istenecektir. Yaptığınız vadeye göre bu kredileri aylık veya 2 aylık olarak ödeyebilirsiniz. Vakıfbank müşterilerine bu imkanı vermektedir. 2 aylık ve 3 aylık ödemeler bu bankada yapabilirsiniz. Bu kredi borcunuzu 1 dönem ödemediğiniz zaman faiz işlemeye başlar ve kredi notunuza direk etki eder. 2 dönem ödeme yapılmazsa daha fazla faiz ve daha fazla kredi puanında düşüş görülür. Tabii bu süre içinde banka sizi uyaracaktır.
3 dönem ödeme yapılmadıysa banka sizi icraya verecektir. Bu icraya verilme durumundan sonra banka tüm borcunuzu avukata verecektir. Sadece ödenmeyen kısımlar değildir. Bu süreçten sonra artık bankada kara liste müşterisi olacak ve borcunuzun üzerine faiz ile avukatlık masrafları da binerek ödemeniz istenecektir. Malınız varsa malınızın üzerine haciz konur. İş yerinde çalışıyorsanız maaşınıza haciz gelir. Bir şekilde sizden bu parayı ödemeniz istenecektir. Bu işlere girmek istemiyorsanız bankanın yapılandırma kredi kampanyalarına göz atabilirsiniz. Bu şekilde icralık olmaktan kurtulursunuz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER