Vakıfbank Açıkladı! Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Devreye Alındı! İşte Hesabın Özellikleri..

Vakıfbank Açıkladı! Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Devreye Alındı! İşte Hesabın Özellikleri..
YAYIN TARİHİ: 25.12.2021 22:25:00

Vakıfbank Kur Korumalı TL Mevduat Hesabının özellikleri nelerdir? Hesapta yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız nelerdir? Vade sayısı ne kadar olmaktadır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından pazartesi günü gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından gündeme bomba gibi oturan açıklamalar ve müjdeler verildi. Yapılan açıklamanın ardından yeni bir dönemin başlangıcı kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı Türk Lirası'na tarihinin en büyük değer kazanımlarından biri olmaktadır.

Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı hakkında tüm detaylar netleşti. Bankalardan bu yeni hesap ile ilgili açıklamalar gelirken, Vakıfbank'ta duyuruda bulundu.

KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI VAKIFBANK'TA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen yeni hesabın detayları netleşti. Vakıfbank'ta bu yeni hesabı, internet sitesi üzerinden tüm detayları ile açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; "Tasarruflarını değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen müşteriler kur riskini artık düşünmeyecekler.

Olası kur risklerine karşı Türk Lirası tasarruflarınızı koruyabileceğiniz Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı VakıfBank’ta." ifadeleri yer aldı.

KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI ÖZELLİKLERİ?

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınızı Vakıfbank şubeleri aracılığı ile hemen açabilmeniz mümkündür.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı, Vadenin sonunda, hesabınızın faizli bakiyesi ile vade başlangıç ve vade bitiş tarihindeki kur farkı kıyaslanmaktadır. Ardından daha yüksek olan tutar hesabınıza aktarılmaktadır.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı, açılışı ve vade bitiş tarihlerinde TCMB’nin saat 11:00’de açıklayacağı USD kuru baz alınmaktadır.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabında, Kur farkından kaynaklı gerçekleşebilecek olası kazancınız, mevduat faiz getirinizden daha yüksek olur ise eğer, kur farkı hesabınıza yansıtılacaktır.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı, Mevduat faiz getiriniz, kur farkından olası kaynaklanabilecek kazancınızdan büyük ise, mevduat faiz getiriniz hesabınıza yansıtılacaktır.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınızı belirlemiş olduğunuz vadesinden önce kapatmanız durumunda, hesap açılış kuru ile hesabın kapatıldığı tarihteki kur karşılaştırılmaktadır. Açılış kuru, kapanış tarihindeki kurdan düşük ise herhangi bir kur farkı ödemesi gerçekleştirilmemektedir. Hesap açılış kuru, hesap kapanış tarihindeki kurdan yüksek ise kur farkı hesabınızdan tahsil edilmektedir.


Hesabınızın Vadesi sonunda, faiz tahakkuku gerçekleştikten sonra hesap otomatik olarak kapatılmaktadır. Ardından bakiye vadesiz hesaba aktarılacak olup yeniden vade uzatımı yapılamamaktadır.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınızın vade sonunda, tatil gününe denk gelebilecektir.

Bu hesaba, özel uygulanacak stopaj oranı sıfır(0) olacaktır.

Tasarrufunu Döviz olarak değerlendiren Vakıfbank  Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı ise, söz konusu tasarruflarını Türk Lirasına çevirerek ürün kapsamında hesap açabileceklerdir.

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı vade süreci boyunca, para çekme ve para yatırma işlemlerine kapalı olmaktadır.

Vakıfbank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı aşağıda belirtilmekte olan döviz cinsi, vade gün sayısı, dahilinde açılabilmektedir.

 
KAMPANYA/ÜRÜNDÖVİZ CİNSİVADE (GÜN)ALT VE ÜST LİMİT ARALIKLARI
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı
TL
92 - Gün1.000 TL ve Üzeri
181 - Gün
272 - Gün
366 - Gün


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER