TOKİ'den Müjde! 810 TL Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz! Kira'dan Daha Ucuza Gelen Kampanya!

TOKİ'den Müjde! 810 TL Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz! Kira'dan Daha Ucuza Gelen Kampanya!
YAYIN TARİHİ: 31.07.2021 16:51:00

TOKİ'den ihaleye çıkarılan evler hani şehirlerde? Başvuru tarihleri ne zaman? Hangi illerde ihaleler yapıldı? Yapılmaya devam ediyor?

TOKİ dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapmaya devam ediyor. Yeni konutlar inşa etmeye devam eden TOKİ ev hayallerine kavuşturmaya uygun ödemelerle ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bir taraftan da yapımı biten evlerin de satışları kura ile yapılmaya devam ediyor.

Daire almayı düşünen vatandaşlar için uygun ödeme koşulları ile satışa çıkan evler vatandaşa rahat bir nefes aldırıyor. TOKİ her ay farklı illerde projelerini duyurarak daireleri satışa çıkarıyor. Uygun taksitlerle ev sahibi olma fırsatlarından yararlanılıyor. Bazı illerde dairrelere başvuru süreçleri tamamlanırken bazı illerde hala başvurular alınmaya devam ediyor....

TOKİ'DEN 1.025 KONUT SATIŞA SUNULUYOR!

TOKİ'den son olarak gelen açıklamaya göre, satışa çıkacak evlerden, İstanbul'da yapılacak yeni projeler Esenler ve Tuzla ilçelerinde gerçekleştirileceği açıklandı. Bu kapsamda Esenler'de de kentsel dönüşüm kapsamında toplam 1.025 konut satışa çıkarılacağı açıklaması yapıldı.

TOKİ'den satışa sunulan dairelerden, Tuzla'da ise Aydınlı Mahallesi'nde 508 konut için 13 Ağustos'ta ihaleye çıkılacağı açıklaması yapılmıştır.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

TOKİ tarafından satışa çıkarılan daireler, Kırşehir Merkez'de yer alan projede başvuruların 30 Eylül 2021 tarihine kadar sürececeği açıklanmıştır. Bu projelerde 810 TL'den taksitler ve fiyatlar ise 165 bin TL'den daireler satıaşa sunulmaktadır.

YENİ KONUT PROJELERİ AÇIKLANDI!


TOKİ tarafından sürekli olarak yeni projeler gündeme geliyor. Bunlardan biride Nevşehir'de 549 konut için 18 Haziran tarihinde başlayan konutlar, 6 Temmuz ve 16 Temmuz'da ihaleye çıkacağı açıklaması yapılmıştır.

Ayrıca TOKİ dairlerinden Siirt'te ise 252 konut için 21 Haziran'da ihale düzenlenmiştir.

Yine TOKİ tarafından duyurusu yapılan Iğdır ve Edirne'de 2 ihale gerçekleştireceği açıklanmıştır. TOKİ, Iğdır'da 337 konut ve Edirne'de ise 221 konut hedeflenmektedir.

TOKİ'den Konya'da 396 konut ve Yozgat'ta 301 konut için ihaleye çıkacağı açıklaması yapılmıştır. Bununla beraber burada hayata geçirilen projelerde ihale tarihi ise 24 Haziran olarak belirlenmiştir. Diğer yandan 29 Haziran'da Trabzon'da 53 konut için ihaleye çıkılacağı açıklaması yapılmıştır.

2 Temmuz tarihinde Eskişehir'de 126 konut için ihaleye çıkarken ve 5 Temmuz tarihinde ise Hatay'da 464 konut için ihaleye çıkarılmıştır.

Ayrıca Kütahya'da 495 konut için 9 Temmuz tarihinde ihaleye çıkarılmıştır. 12 Temmuz tarihinde de Sinop'ta 317 konut ihaleye çıkarılırken, 13 Temmuz tarihinde de Hatay'da 486 konut ihaleye çıkarılmıştır.13 ve 14 Temmuz'da Manisa'da 1346 konut ve Burdur'da 26 Temmuz'da 143 konut için ihale düzenlenmiştir.

Kars'ta da 28 Temmuz tarihinde ihale ise 202 konut için yapılmıştır. Ardından Ardahan'da 29 Temmuz tarihinde 315 konut için ihale düzenlenirken, Mersin'da 30 Temmuz'da 415 konut için ihale düzenleneceği ifade edilmiştir.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER