TOKİ Haziran ayı 355 TL Taksitle ev sahibi yapıyor

TOKİ Haziran ayı 355 TL Taksitle ev sahibi yapıyor
YAYIN TARİHİ: 5.06.2021 23:16:00

TOKİ Haziran ayı 355 TL taksitle ev sahibi yapıyor! TOKİ'den yapılan duyura göre Haziran ayı satılacak evler belli oldu! İşte TOKİ 2021 Haziran ayında yeni kampanyası.

Yaz aylarının gelişi ile birlikte vatandaşlarımız tekrardan ev alımlarına yönelmeye başladılar. Toplu Konut İradesi haziran ayına özel olan kampanyalarını duyurdu. %10 peşinat ve 180 aya kadar vade imkânıyla bu haziran on binlerce vatandaşımız ucuza konut sahibi olabilir! TOKİ başvurusu nasıl yapılır? TOKİ haziran kampanyaları neler? Detaylar haberimizde.

Enflasyon ve dolar arttıkça konut sahibi olmak da giderek zorlaşmaya başladı. Kira fiyatları da yükselirken vatandaşlar hiç sahip olamayacakları bir eve her ay yüklü miktarda paralar ödemek istemiyor. Kendi evlerine sahip olmak isteyen vatandaşlar devlet desteğiyle bu hayallerini gerçekleştirebilirler. Toplu Konut İdaresi her yıl binlerce vatandaşı ev sahibi yapıyor. Piyasa koşullarına göre oldukça uygun fiyata sunulan bu evlerden sadece dar gelirli vatandaşlar da yararlanmıyor üstelik. TOKİ her kesime uygun konut seçenekleri sunuyor.

Haziran ayında da TOKİ ucuza konut kampanyaları açıklandı. Yeni ilanlar internet sitesinden resmi olarak duyuruldu. Haziran ayına açık arttırma ile onlarca konut ve işyeri vatandaşlara sunulacak. %10, %25 ya da %50 peşinat ile vatandaşlar 180 aya kadar vade imkanlarıyla konut ya da işyeri satın alabilecekler. Peki başvurular nasıl yapılır?

HAZİRAN AYI TOKİ KAMPANYALARI BAŞLADI

Haziran ayına özel TOKİ kampanyalarının başlamasıyla birlikte birçok vatandaşımız başvuru koşullarını araştırmaya başladı. TOKİ 35 farklı ilde toplamda 149 konut satışa sunacak. 21 farklı ilde ise 111 iş yeri yine satışta olacak. Açık artırma usulü ile satış olacağı için her vatandaşımız başvuru yapabilir. Başvurularda ön koşul aranmayacak ve kura olmayacak.
Vatandaşlarımız konut ve işyerleri için %10, %25 ya da %50 peşinat sunabilecek. Geri kalan kısım ise vadelere bölünecek. Vatandaşların verdiği peşinata göre ise vade oranları 24 ay, 60 ay, 120 ay ve 180 aya kadar değişiklik gösterecek.

Piyasa koşullarının çok altında açık satış usulü ile binlerce vatandaşımız konut ve iş yeri sahibi olabilecek. Açık arttırma ise Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkeziyle birlikte TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleşecek. Aynı zamanda vatandaşlar internet üzerinden de teklif sunabilecekler. İnternet teklifleri ise www.emlakyonetim.com.tr üzerinden yapılabilecek.


TOKİ BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Açık arttırma usulü olacak satışların başvuru tarihleri ise şu şekilde;
  • 35 farklı ildeki 149 konut için başvuru tarihi 6 Haziran Çarşamba günü 11:00’da başlayacak.
  • 21 farklı şehirdeki 111 iş yeri içinse başvuru tarihi 17 Haziran Perşembe günü saat 11:00.
TOKİ HAZİRAN KAMPANYALARI HANGİ İLLERDE?

TOKİ tarafından açık satışa sunulan 149 konut 35 farklı ilde. Konutların yer aldığı iller ise şu şekilde;

Aksaray, Balıkesir, Antalya, Batman, Çorum, Denizli, Edirne, Erzincan, Kayseri, Kocaeli, Konya, Adana, Ankara, Bilecik, Burdur, Bursa, Eskişehir, Isparta, İstanbul, Karabük, Osmaniye, Sakarya, Şanlıurfa, Tokat, Giresun, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Rize, Samsun, Sivas, Uşak.

TOKİ tarafından 111 iş yeri ise 21 farklı ilde satışa sunuluyor. İş yerlerinin yer aldığı iller ise şu şekilde;

Adana, Ankara, Erzincan, Gaziantep, İstanbul, Kırşehir, Amasya, Bilecik, Malatya, Uşak, Trabzon, Manisa, Yozgat, Zonguldak, Niğde, Diyarbakır, Konya, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt.

Açık arttırmaya dair ödemeleri se vatandaşlarımız Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden yapabilecekler. İki kamu bankasının da tüm şubelerinden vatandaşlarımız işlemlerini gerçekleştirebilirler. 444 86 54 numarasından da vatandaşlarımız daha fazla bilgiye ulaşabilirler. Ya da TOKİ internet sitesinden başvuru detaylarını öğrenebilirler.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER