TOKİ Çıldırdı! 5 Şehirdeki Konutlarda Damping! 240 Ay Vade ve 400 TL Taksitle 2+1 Ev Satışı Başladı!

TOKİ Çıldırdı! 5 Şehirdeki Konutlarda Damping! 240 Ay Vade ve 400 TL Taksitle 2+1 Ev Satışı Başladı!
YAYIN TARİHİ: 18.01.2022 09:30:00

Ülkemizde ekonomik sıkıntıların olması yada konut fiyatlarında ki artışlar insanların satılık evlere olan talebini düşürmemiştir. Bu ihtiyacı karşılamak isteyen ve insanlara düşük fiyatlarda konutlar bulmalarında yardımcı olmayı hedefleyen TOKİ çalışmalarını artırmış ve birçok ilde konut projelerine başlamıştır.

Konutların fiyatlarına baktığımızda özelliklerine göre farklı aralıklarda fiyatlandırılmış olsa da daire fiyatlarının piyasada ki muadillerinin neredeyse yarısı fiyatlarda satışa sunulduğu görülmektedir. Bu konutları isterseniz yatırım amacıyla isterseniz de barınma ihtiyacınız için alabilirsiniz. Fiyatlarının uygun olması ve TOKİ’ sağladıkları kolaylıklar sayesinde kolayca kira öder gibi ev sahibi olmanız mümkün olur. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

Ucuz Konut İmkanından Yararlanın 


Alt ve orta gelirli insanlar için uygun fiyatlı konut projeleri oluşturan TOKİ milyonlarca ailenin ev sahibi olmasını sağlamış bir kuruluştur. Fiyatlarının ucuz olmasının yanında özel taksit imkanlarıyla, nakit bulma konusunda da ev alacak kimselere yardımcı olmaktadırlar. Şu an farklı farklı illerde olmak üzere 200 binden fazla konutun yapının devam ettiği söylenmektedir. 


Bunlardan birine sahip olabilmek için öncelikle bir miktar peşinat ödemesi yapmanız gerekmektedir. Bu ödemeler projeye göre yüzde 10’dan yüzde 40’lara kadar çıkabilir. Geriye kalan borç ise genelde 120,180, 240 gibi uzun aylara bölünen taksitlerle ödenmektedir. 

TOKİ’nin Satış Yaptığı İlçeler


TOKİ’den verilen bilgilere göre şu anda 8 ayrı ilde konut projelerinin yapımı devam etmektedir. Bunlardan bazıları Bayburt Şingah mahallesinde 2+1, 46 adet daire yapılmaktadır. Konutların fiyatlarının düşük olduğu ve yüzde 12 peşinatla satışa sunulacağı söylenmektedir. Bir diğer proje ise Denizli Serinhisar mahallesinde devam etmektedir. Burada yapılan 60 adet konutta 2+1 şeklinde yapılmıştır. Yüzde 20 peşinatla satılmaktadır. 
İstanbul’da ise Başakşehir ilçesinde 344 adet 2+1 ve 3+1 şeklinde olmak üzere konutlar yapılmaktadır. TOKİ’nin bunların yanında projelerine hız kesmeden devam edeceği vatandaşların uygun maliyetli evlere kavuşması için çalıştığı il sayısını fazlalaştırılacağı da konuşulmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında TOKİ son zamanlarda çok sayıda farklı projeyle sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR