Temizlik işçisi, paketlemeci, şoför... İstanbul’da 5.000 TL maaşla çalışacak 50 bin işçi aranıyor!

Temizlik işçisi, paketlemeci, şoför... İstanbul’da 5.000 TL maaşla çalışacak 50 bin işçi aranıyor!
YAYIN TARİHİ: 14.11.2021 12:32:00

Tek tek açıklama yapıldı! İstanbul’da 5.000 TL maaşla çalışacak 50 bin işçi aranıyor! Temizlik işçisi, paketlemeci, şoför...  Asgari ücretten yüksek maaş veriliyor. Bu anlamda ülkemizde özellikle işçi açııkları ortaya çıkmaya başladı. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde her yer iş ilanlarıyla dolu. Organize Sanayi Bölgesindeki ağaçlara, direklere, duvarlara ve iş yerlerinin camlarına tornacı, muhasebeci, üretim elemanı, temizlik işçisi, paketlemeci, şoför, vasıflı, vasıfsız işçi gibi muhtelif binlerce iş ilanı asılı. 

Tek tek açıklama yapıldı! İstanbul’da 5.000 TL maaşla çalışacak 50 bin işçi aranıyor! Temizlik işçisi, paketlemeci, şoför... İhracatta ortaya gelen artış, ülkemizin en çok nüfusu tespit edilen İstanbul’da dahi çalıştıracak işçi bulmayı zor duruma getirdi. 35 bin işletmenin yer aldığı İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 50 binin üstünde işçi açığı ortaya geldi.


Yeni Şafak’a mevzuya dair bilgi veren İkitelli Organize Sanayi Başkanı Mahmut Mustafa Aydın şunları söyledi:

“İkitelli OSB’de sahip olunan olarak 400 bin birey çalışıyor, 35 bin işletmemiz var. Genellikle salgının sonrasında Avrupa ülkeleri siparişlerini Çin’den Türkiye’ye kaydırmaya başladı. Bununla birlikte dünyanın her noktasından sipariş geliyor. Sanayi elektrik tüketimimiz de olağanüstü bir şekilde arttı. Tüm bunlara bağlı olarak üretim isteği arttı, bu isteği karşılayabilmek amacıyla haliyle iş kuvveti gereksinimi oluştu fakat işletmecilerimiz çalıştıracak adam bulamıyor, bütün işletmecilerimiz aynı şeyden şikayetçi. İnanın burada mülteciler olmasa endüstri dönmez, onlar çalışıyor. Asgari ücret diye bir şey de yok, ücretler yüksek, bugün buraya 50 bin birey gelsin hepsi işe girer.
Her yerde iş ilanı var

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde her yer iş ilanlarıyla dolu. Organize Sanayi Bölgesindeki ağaçlara, direklere, duvarlara ve iş yerlerinin camlarına tornacı, muhasebeci, üretim elemanı, temizlik işçisi, paketlemeci, şoför, vasıflı, vasıfsız işçi gibi muhtelif binlerce iş ilanı asılı. PVC pazarında yapımcı olan Nevzat Tunca da, “Şu an 45 birey ile üretim yapıyoruz, tam kapasitemiz 65 birey, 20 işçiye gereksinimiz var. 4 bin lira, AGİ, sigorta, yol ve yemekle iş başlangıcı yaptırıyoruz ama maalesef işçi bulmakta zorlanıyoruz. Bizim insanımız iş beğenmiyor” şeklinde konuştu.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde bağlantı ürünleri tedarikçisi olan Uğur Güngör, bu yılki siparişlerin geride bıraktığımız seneye oranla yüzde 80 arttığını belirtti. Güngör, “İşlerimizde gözle görülür bir yükseliş var, bütün endüstride hal böyle, siparişler olağanüstü bir şekilde artıyor, yetişmekte güçlük çekiyoruz” ifadelerini kullandı.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER