TC Kimlik No ile SGK Hizmet Dökümü Sorgulama - 4A 4B 4C SSK Hizmet Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır

TC Kimlik No ile SGK Hizmet Dökümü Sorgulama - 4A 4B 4C SSK Hizmet Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır
YAYIN TARİHİ: 15.02.2022 15:10:00

​SGK hizmet dökümü sorgulama hizmetini kullanarak, bütün sigorta kollarından hizmet dökümü detaylarınıza ulaşabilirsiniz. TC ile SGK hizmet dökümü alınabilir mi? E-Devlet sisteminde güvenle SGK hizmet dökümü sorgulama ve meşru geçerliliği olan çıktısını nasıl alabileceğinize dair detaylara yazımızda ulaşabilirsiniz. Peki TC ile SGK Hizmet Dökümü Sorgulama ve 4A 4B 4C SSK Hizmet Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? Sorularının yanıtları sayfamızda. 

Emeklilik hesaplamalarından, kariyer planlamalarına ve hem de bankacılık işlemlerine kadar hayatın pek çok noktasında sıkça gereksinim duyulan SGK hizmet dökümü bundan sonra internetten alınabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) internet programları aracılığıyla pek çok vatandaş SSK ve SGK sorgulamasını yapabildiğiniz gibi SGK hizmet dökümü sorgulama prosedürünü de internetten anında yapabilirsiniz. SGK’nın hizmet dökümü belgesini çevrimiçi ortamdan almayı gerçekleştiren uygulamasını kullanabileceğiniz platform ise e-Devlet Kapısı portalıdır.

TC İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA – 4A 4B 4C SSK HİZMET SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

T.C. kimlik numarası ile SGK hizmet dökümünü almak isteyen vatandaşlar e-Devlet internet sitesini kullanabilirsiniz. İnternetteki yalnızca birkaç tıkla yapabileceğiniz SGK hizmet dökümü sorgulama prosedürü ile 7/24 kesintisiz olarak, lüzumsinim duyduğunuz her an e-Devlet Kapısı portalından alabilirsiniz. Bu almak için yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. 

·    E-Devlet Kapısı portalı “turkiye.gov.tr” adresini ziyaret edin.

·    Tarayıcınızda açtığınız e-Devlet Kapısı portalındaki sağ üst köşede tespit edilen “Giriş Yap” opsiyonuna tıklayın.

·    Ulaştığınız e-Devlet giriş ekranında “Kimlik Doğrulaması” yapın. SGK hizmet dökümü alabilmek amacıyla e-Devlet kimlik doğruluğunu sağlama prosedürünü “e-Devlet şifresi”, “mobil imza”, “e-imza”, “internet bankacılığı” ve “T.C. kimlik kartı” giriş seçeneklerinden rastgele birisiyle yapabilirsiniz. 

·    E-Devlet portalına giriş yaptıktan sonra açılan ana sayfanın tam ortasında tespit edilen “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim” yazısının olduğu beyaz kutucuğa “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” yazarak, kutucuğun sonundaki “arama simgesin” tıklayın.

·    Sonuçlarda ilk sırada çıkan SGK Tescil ve Hizmet Dökümü opsiyonunun üzerine tıklayarak, uygulamaya ulaşın.

·    SGK Tescil ve Hizmet Dökümü programında ekstra bir bilgi girmenize lüzum olmadan “kimlik bilgileri” ve bütün sigorta kollarına dair “hizmet dökümü” ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.
E-Devlet portalındaki “Tescil Kaydı ve Hizmet Dökümü” programında hangi sigorta kolunun tescil verilerine ve hizmet dökümü detaylarına ulaşmak istiyorsanız alt evresinde yer alan;

·    4A Tescil Bilgileri,

·    4B Tescil Bilgileri,

·    4C Tescil Bilgileri,


·    Banka Sandığı Tescil Bilgileri,

Seçeneklerinin üzerine gelerek, tıklayın. Bu şekilde alakalı sigorta kolundaki tescil bilgilerinizi ve hizmet dökümü detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz. Hem de lüzumsinim duyma sebebinize ve görmek dilediğiniz hizmet dökümü ayrıntılarına göre “Hizmet Dökümü Türü” opsiyonunda tespit edilen;

·    Tüm SGK Uzun Vade Hizmet Dökümü,

·    Tüm SGK Hizmet Dökümü,

·    Sosyal Emniyet Kayıt Belgesi,

 

E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Belgesi Alma


E-Devlet portalında gerçekleştireceğiniz bütün işlemler meşru geçerliliği olan işlemler durumuna getirildi. Dolayısı ile bundan sonra pek çok meşru evrakı da e-Devlet portalı üstünden basitçe alabilirsiniz. E-Devlet portalı üstünde “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” programı ekranından basitçe meşru geçerliliği olan SGK hizmet dökümü belgesini alabilirsiniz. Bu ekranda belgeyi alabilmek amacıyla;

·    Açılan sayfa amacıyla da yapılan SGK hizmet dökümü belgesini ilk olarak sağ üst kısımdaki “Dosyayı İndir” kısmına basarak, bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. 

·    Belgeyi bilgisayarınıza indirdikten sonra, rastgele bir yazıcı bağlantısı ile fiziki olarak belgeyi elinize alabilirsiniz.
 

4A Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

4B Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

4C Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

SSK EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR