Tam Kapanma Başladı! Tam Kapanmada Yarın Cuma Namazı Kılınacak mı? Tam Kapanmada Camiler Açık mı?

Tam Kapanma Başladı! Tam Kapanmada Yarın Cuma Namazı Kılınacak mı? Tam Kapanmada Camiler Açık mı?
YAYIN TARİHİ: 29.04.2021 21:01:00

Tam kapanma sürecinde camiler açık olacak mı? 30 Nisan Cuma yarın cuma namazı kılınacak mı? Tam kapanma süreci boyunca namazlar kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan açıklama geldi!

Türkiye genelinde uygulanmaya başlanan tam kapanma ile beraber kapanmanın ilk günününde Cuma olması sebebi ile Cuma namazı kılınacak mı sorularını akıllara getirmeye başladı. Tam kapanmada Cuma namazı kılınacak mı merak edilirken bu süreçte camilerin açık olup olmadığı da merak edilen konular arasında yer almakta.

Merak edilen bu konu üzerine Diyanet İşleri Erbaş'tan açıklama gecikmedi. Peki tam kapanmada camiler açık mı? Tam kapanmada Cuma namazları kılınacak mı?

TAM KAPANMADA CUMA NAMAZLARI KILINACAK MI?

Tam kapanma sürecinin başlaması ile ilk gününün Cumaya denk gelmesi ile vatandaş tarafından yarın Cuma namazı kılınacak mı soruları cevap aramaktadır. 29 Nisan Perşembe bu akşam saat 19.00 itibari ile başlayarak, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde uygulanmaya başlanan, sokağa çıkma yasağı tam kapanma sürecinde camilerde Cuma namazı kılınabilecek açıklaması yapılmıştır.
YARIN CUMA NAMAZI KILINACAK MI?

Tam kapanmanın ilk günü cumaya denk gelmesi ile merak edilen soru cevaplandı ve yarın camiler açık olacak. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanı Erbaş tarafından açıklama geldi. Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirtirken, sadece Teravih namazı hariç olmak üzere cuma ve vakit namazlarının kılınacağını duyurmuştur.

"KAPANMA GÜNLERİNDE CAMİLERDE CEMAATLE NAMAZ KILINACAK"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, tarafından herkes tarafından merak edilen sorulara açıklık getirildi. Erbaş, Diyanet TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan 'İyilik Vakti' programının konuk oldu ve Tam kapanma süreci ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, şu açıklamalar da bulundu;

"Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah" açıklamasında bulunmuştur.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER