SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur Emeklileri Şimdi Yandınız! Maaşınız Kesilecek! Az Önce Açıklandı

SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur Emeklileri Şimdi Yandınız! Maaşınız Kesilecek! Az Önce Açıklandı
YAYIN TARİHİ: 25.12.2021 09:34:00

Maaşlar kesilecek! Peş peşe tespit edildi. ​Yıllarca çalışarak emekli olan vatandaşlara olabildiğince kötü haber geldi. Ayın sonunu getirmekte zorlanan emeklilere bir darbede SGK'dan geldi. SSK emeklileri uyardı. SGK'dan emekli olmak amacıyla şartları yerine getirmeyenler bundan sonra bir bir teşhis ediliyor. Bu bağlamda milyonlarca emeklinin maaşı kesilme riski ile karşı karşıya.

Emeklilere bir darbede SGK'dan geldi. Bu anlamda Sosyal Güvenlik Kurumu maaş kesintileri yapıyor. Son dakika emekli Sandığı, Bağ-Kur, SSK emeklilerinin tümünü amacıylae alan gelişmenin detayları haberimizde yer alıyor. Yıllarca çalışarak emekli olmaya hak kazanmış olan SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur'lu emekliler bağlamında hiç iç açıcı olmayan bir haber verildi. Bilindiği gibi emekli olmak amacıyla detaylı koşulların sağlanması gerekmektedir. Bunlar ise yaş, prim ve işe giriş tarihi olarak meydana konuyor. Ancak bu şartları manipüle edip düzmece belgelerle emekli olanlar var. Bu bağlamda SGK'den gelen duyuru milyonları ilgilendiriyor.

SGK yaptığı resmi açıklama ile maaş kesintilerine başladığını belirtti. SGK emekli olmak için istenen şartların sağlanıp sağlanmadığına gözleri çevirmiş durumda. Aylık bağlandıktan sonra sorun teşkil eden kişilerin maaşları ise anında kesildi. 


SGK çeşitli sebeplerle kurumu zarara uğratanlara karşı savaş açmış durumda. Aktif çalışma hayatına son verip emeklilik dilekçesi veren vatandaşlar anında emekli maaşlarına kavuşuyor. Aylık bağlama işlemlerinde her hangi bir sorun olmayan emekliler paralarını her ay ATM'den çekiyor. SGK tarafından belirlenen şartları taşımayanların saptanması durumunda o güne kadar ödenen tutar faizi ile geri alınıyor. 
Daha önce verdiği tutar karşılanmadığında ise haciz yoluna başvurulabiliyor. Herhangi bir pürüzle karşılaşmamak adına sigortalının emeklilik işlemlerini yaptığı sırada bir kere daha denetim etmesi tavsiye ediliyor. Aksi durumda maaş kesintisi kaçınılmaz oluyor.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER