VakıfBank'tan Voleybolda Bir İlk
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

VakıfBank’tan Voleybolda Bir İlk

SPOR

26 Aralık 2020 Cumartesi 15:55:12

VakıfBank’tan Voleybolda Bir İlk

Misli.com Sultanlar Liginde liderliğini sürdüren Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, Sporcu Performans İzleme Teknolojisini kullanacak.

Misli.com Sultanlar Liginde liderliğini sürdüren Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, Sporcu Performans İzleme Teknolojisini kullanacak.

VakıfBank’tan voleybolda bir ilk, Sporcu Performans İzleme Teknolojisi. VakıfBank Spor Kulübü, dünyanın en büyük spor kulüplerinin kullandığı GPS Sporcu Performans İzleme Teknolojisi’ni VakıfBank Spor Sarayı’nda kurulumunu gerçekleştirdi. VakıfBank teknik heyeti, kurduğu teknoloji sistemiyle sporcularının antrenman ve maçlardaki her anını kayıt altına alıyor. Giyilebilir özelliğine sahip çipler sayesinde sporcuların maçlarda ve antrenmanlarda sıçrama, hız, hızlanma gibi tüm hareketleri saniye saniye sistem tarafından kaydediliyor.

Salonda bulunan sensörler sayesinde alınan verilerin özel bir yazılımla anlamlandırılması ile sporcuların idman performansları ölçülüp, maçlardaki verimliliği de kontrol ediliyor. Giyilebilir çipler sayesinde sporcunun talimatları nasıl yerine getirdiği, sıçrama, hız, hızlanma gibi verilerle vücudunda hangi bölgeye daha fazla yüklendiği ve sakatlığın önüne geçmek için alınabilecek önlemler gibi birçok rapor sunuyor.

VakıfBank teknik ekibi de sporcularının son durumlarını çıkan anlamlı veriler sayesinde görebiliyor. Sporcuların antrenman performansları kayıt altına alıyor ve maçlardaki verimliliklerini kontrol ediyor. Bu teknoloji sayesinde hata minimize ediliyor, oyuncu performanslarında da üst düzeye ulaşılıyor.

GUİDETTİ, ‘TEKNOLOJİYE ÖNEM VERİYORUZ’

GPS Sporcu Performans İzleme Teknolojisi’nin önemine değinen VakıfBank Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, “VakıfBank olarak her zaman ileriye bakıyoruz. Kazandıklarımıza bakmak yerine daha fazla nasıl gelişebileceğimiz konusundaki çalışmalara odaklanıyoruz. Bizi bir adım daha öne çıkarabilecek, küçük bile olsa bize olumlu katkı yapabilecek her türlü yeniliğe açığız ve bu yeni çalışmaları hayata geçirmek konusunda heyecanlıyız. Bu yüzden antrenman sistemimizde GPS teknolojisini dünyada ilk olarak kullanma ayrıcalığına sahip olan voleybol takımı olmaktan dolayı mutluyuz. Bu teknoloji sayesinde elde ettiğimiz bilgi ve veriler, antrenman metodolojisi anlamında çalışmalarımıza yüksek katma değer yaratıyor.

Neler yaptığımız ve yapacağımız konusunda oldukça eğitici veriler elde ediyoruz, bu da hem sporcu hem de teknik ekibimizi heyecanlandırıyor. Böylece çalışma seviyemizi de bir üst aşamaya çıkarmış oluyoruz. Her oyuncumuzun kendisine ait giyilebilir çipi bulunuyor. Bu çipler sayede sporcularımızın sahada neler yaptığını anlık görebiliyoruz. Sisteme her antrenmanımızı ve maçımızı kaydediyoruz. Bu da bize oyuncularımızın son durumlarını rahatça gözlemlememizi sağlıyor. Sakatlık riskini de en aza indirmiş oluyoruz” dedi.

MİALE, ‘SPORCULARIN HER ANINI KAYDEDİYORUZ’

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı Kondisyoneri Giovanni Miale, ”GPS Sporcu Performans İzleme Teknolojisi sayesinde sporcularımızın antrenman ve maçlardaki her anını kontrol ediyoruz. Her oyuncumuzun kendisine ait giyilebilir çipi bulunuyor.

Bu çipler sayede sporcularımızın sahada neler yaptığını anlık görebiliyoruz. Sisteme her antrenmanımızı ve maçımızı kaydediyoruz. Bu da bize oyuncularımızın son durumlarını rahatça gözlemlememizi sağlıyor. Ayrıca sporcularımız da kendilerini hangi konuda geliştirebileceğini ve antrenman yoğunluğumuzu görebiliyoruz. Sakatlık riskini de en aza indirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı