Türkiye'deki Futbolcular Süper Ligi Oyuncu Birliği FIFPRO 'ya Şikayet Etti!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Türkiye’deki Futbolcular Süper Ligi Oyuncu Birliği FIFPRO ‘ya Şikayet Etti!

SPOR

19 Mart 2020 Perşembe 16:06:48

Türkiye’deki Futbolcular Süper Ligi Oyuncu Birliği FIFPRO ‘ya Şikayet Etti!

Türkiye’deki bazı futbolcuların , Süper Ligi Oyuncu Birliği’ne (FIFPRO) şikayet ettiği açıklandı. Koronavirüs nedeniyle liglerin iptal edilmediği tek ülke olan Türkiye şikayet edildi.

Türkiye’deki bazı futbolcuların , Süper Ligi Oyuncu Birliği’ne (FIFPRO) şikayet ettiği açıklandı. Koronavirüs nedeniyle liglerin iptal edilmediği tek ülke olan Türkiye şikayet edildi. Bakan Mehmet Muaharrem Kasapoğlu’nun hiçbir federasyonun somut bir takvimi olmadığını öğrendikten sonra başkanlara ağır tepki verdiği öğrenildi.

İlk olarak Fatih Terim basın toplantısında ligleri ertelemeyen fedorasyona sert ifadelerle göndermelerde bulunmuştu. Bunun üzerine basın toplantısı düzenleyen federesyon, Fatih Terim’e inat olurcasına açıklama yaparak ligleri iptal etmeyeceğini açıklamıştı.

Tüm bu gelişmeler üzerine futbolcular sosyal medyada tepkilerini dile getirmişti. Ve futbolcuların Süper Ligi Oyuncu Birliği’ne (FIFPRO) şikayet ettiği ortaya çıktı.

Ligin iptal edilmeme sebebinin bahis şirketlerin baskısı olduğu iddia edildi.

BAKANDAN FEDERASYON BAŞKANLARINA SERT TEPKİ

Federasyon’un bugün saat 17.00 da bir açıklama yapacağı belirtildi. Federasyonun kulupler bilirliği yaptığı toplantıda Bakan Mehmet Muaharrem Kasapoğlu’nun hiçbir federasyonun somut bir takvimi olmadığını öğrendikten sonra başkanlara ağır tepki verdiği yazıldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı