TRT Spor Yorumcuları Ersin Düzen ve Tümer Metin, Beşiktaş’tan Özür Diledi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

TRT Spor Yorumcuları Ersin Düzen ve Tümer Metin, Beşiktaş’tan Özür Diledi

SPOR

27 Aralık 2020 Pazar 15:48:17

TRT Spor Yorumcuları Ersin Düzen ve Tümer Metin, Beşiktaş’tan Özür Diledi

TRT Spor’da yayımlanan Stadyum programının sunucu Ersin Düzen ve yorumcusu Tümer Metin’den Siyah-Beyazlı kulübün teknik direktörü Sergen Yalçın ve takım kaptanı Necip Uysal ile ilgili söylemleri nedeniyle özür geldi.

TRT Spor’da yayımlanan Stadyum programının sunucu Ersin Düzen ve yorumcusu Tümer Metin’den Siyah-Beyazlı kulübün teknik direktörü Sergen Yalçın ve takım kaptanı Necip Uysal ile ilgili söylemleri nedeniyle özür geldi.

Beşiktaş’ın geçtiğimiz Perşembe günü deplasmanda MKE Ankaragücü ile oynadığı ve 1-0 kazandığı maçın ardından TRT Spor’da yayımlanan Stadyum programında Siyah-Beyazlı kulübün teknik direktörü Sergen Yalçın ve takım kaptanı Necip Uysal ile ilgili yapılan olumsuz konuşmalar camiada büyük bir tepkiye neden olmuştu.

Bu olay sonrası Beşiktaş İletişim ve Medyadan Sorumlu Başkan Danışmanı Erol Kaynar resmi siteden sert bir açıklama yaparak programın yorumcusu ve siyah-beyazlı kulübün eski futbolcusu Tümer Metin ile programın sunucusu Ersin Düzen’i eleştirmişti.

Beşiktaş’ kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

‘TÜMER METİN’İ ESEFLE KINIYORUZ!’

“Futbol Takımımızın Süper Lig’de Ankaragücü ile oynadığı maçın ardından ülkemizin güzide yayın kuruluşlarından TRT Spor’da yayınlanan Stadyum programında, Takımımızın haklarını saha kenarında canla başla savunan Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın, paranoyaklıkla itham edilmiş, ardından programın moderatörü Ersin Düzen, sonraki yayında amacını aşan bu ifadeleri düzelteceğini tarafımıza bildirmişti. Sabırla özür dilemesini bekledik ancak Ersin Düzen’in bugünkü programda konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamayı büyük bir şaşkınlıkla takip ettik.

Türk futbolunun saygıdeğer isimlerinin başında gelen Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın hakkında saygı sınırlarını aşan ifadeler kullanan Ersin Düzen, bugünkü programda başta Teknik Direktörümüz olmak üzere Camiamızdan ve taraftarlarımızdan özür dileyeceği yerde, deyim yerindeyse top çevirmeyi tercih etmiş ve küstah bir tavırla milyonlarca Beşiktaşlının aklıyla dalga geçmeye çalışmıştır. Yaptığı hatayı kabul edip özür dileme erdemi gösteremeyen Ersin Düzen ile yine aynı programda, altyapımızdan yetişerek, görev aldığı her maçta şanlı armamız için terinin son damlasına kadar mücadele eden futbolcumuz Necip Uysal’ın emeklerini itibarsızlaştırmaya çalışan yorumcu Tümer Metin’i esefle kınıyoruz!

Bu olayda olduğu gibi; 117 yıllık dev bir çınar, milyonlarca gönülvereni olan Kulübümüzü temsil eden; Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza, Teknik Direktörümüze ve sporcularımıza yönelik haddini aşan ifadelere gerektiği şekilde cevap verileceğini ilan eder, spor medyasının temsilcilerinin dikkatine önemle sunarız.”

TÜMER METİN VE ERSİN DÜZEN ÖZÜR DİLEDİ

Beşiktaş kulübünden yapılan bu açıklama sonrası özür dileyen Tümer Metin, “Ben önce kaptanım Sergen Yalçın’dan, sonra Sergen hocadan, Necip kardeşimden ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Bizim de bazen ifade etmekte zorlandığımız zamanlar olur.” şeklinde konuştu.

Stadyum programının sunucusu Ersin Düzen de Beşiktaş’tan özür dileyerek, “Eğer yaptığım açıklamalarım küstah biri tavır olarak değerlendirilmiş ise, böyle düşünüldüyse ben özür diliyorum. Bir şey itiraf edeyim. Türkiye’de duygusal anlamda bağlı olduğum ilk teknik direktör Sergen Yalçın’dır. Sergen hocanın kalbimde ayrı yeri vardır. Dün de konuştuk. ‘Ya buna mı takılıyorsunuz? Takmayın kafanıza” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı