ŞOK! Fatih Terim Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

ŞOK! Fatih Terim Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

SPOR

23 Mart 2020 Pazartesi 22:16:20

Son Güncelleme: 23/03/2020 22:22:26

ŞOK! Fatih Terim Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Son Dakika! Galatasaray’ın teknik patronu Fatih Terim’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı! Efsane teknik adam hastanede tedavi gördüğünü açıkladı!

Son Dakika! Galatasaray’ın teknik patronu Fatih Terim’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı! Efsane teknik adam hastanede tedavi gördüğünü açıkladı!

Galatsaray Spor Kulübü teknik direktörü Fatih Terim coronavirüs test sonucnun pozitif çıktığını duyurdu. Galatasaray taraftarları ligi ertelemeyen TFF ye tepki yağdırdı.

Fatih Terim az önce Twitter hesabından “Bugün yapılan test sonuçlarına göre Corona Virüs sonucum pozitif çıkmıştır. Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere..” ifadeleriyle COVİD 19 test sonuçlarının pozitif olduğunu ve tedavi gördüğünü duyurdu.

Türkiye’de unutulmaz başarılara imza atan teknik adam Fatih Terim’in kızları da sosyal medya hesaplarından ligi ertelemeyen TFF ye öfke kustu.

Fatih Terim Ligleri ertelemeyen TFF ye neler demişti?

“Kulüpler Birliği toplantısında bu gündeme gelecek. Hepsinin derneği var peki Futbolcular Derneği sizce ne yapmalıydı? Şimdiye kadar çoktan toplanıp “Biz oynamıyoruz” demeliydi. Antrenörler Birliği hiçbir şey diyemez, dememiştir. Bize yıllarca en büyük hakaretler edildi, iki satır kınamadan başka o da 4’üncü sayfada çıkmıştır. Hakemler Birliği, en ağır hakaretlere onlar maruz kalıyor. Çıkıp da bir şey demediler, diyemezler. Sendika olmadıkları sürece sadece bu hâlde kalacaklar. Bazıları işte her sene zaten genel kurul yaparlar, on beş kişi gelir el kaldırır. Böyle devam eder.

FIFA, 2 ay içinde isterseniz milli takıma oyuncu vermeyebilirsiniz dedi. Türkiye’de aklınıza gelecek her kurum ve kuruluş, toplantılarını iptal etti. Bir tek futbol, basketbol, hentbol… Bunlar temas oyunu. Oyuncuya temas etme, 1.5 metrede dur mu diyelim?”

En büyük espri, Tenis Federasyonu maçları erteliyor. Neden seyircisiz oynuyoruz? Korona yüzünden mi? 850 resmi görevli var. Birimizde çıkarsa, Allah korusun, şurada top toplayıcı çocuklar var, bizim canımız, bizim ailemiz yok mu? Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz?”

Yerli, yabancı oyuncuların nasıl bir araya gelemediğine de inanamıyorum. Eşimiz, ailemiz, çocuğumuz… Üzülüyorum buna ben.”

Global bir sorun var. Ülkeler olağanüstü hal ilan ediyor. Sınırları kapatanlar var. Okullar tatil edildi, uçuşlar durdu.

Risk grubundakiler evinde. Meclis ve parti grup toplantıları iptal edildi. Etkinlikler iptal. Gelişim ligleri iptal. Genç takımlarımızı yolladık. Kamu ve özel kuruluşlarda kriterlere göre evden çalışma esasına geçildi.

Tüm büyük ligler ertelendi. Hiç aklınıza gelir miydi NBA’in erteleneceği, ertelendi. Tenis iptal edildi. Milyarlar futbol insan hayatından önemli değildir cümlesini ana haberlerde devamlı konuşuyor. Koronavirüs böyle bir şey.

Oyuncuların, gazetecilerin hayatları var. Akredite 850 kişi var, eklerle beraber 1000 kişi. 1.5 metre yaklaşmayacaktık hani. Oyuncular öpüşür. Herkesin hayatı tehlikede.

Birimizde bir şey çıkarsa herkes karantinaya gireriz, top toplayıcı çocuklar da. Florya’yı dezenfekte ettik.

Oyuncular soyunma odasında cumartesi günü soyunmak istemedi. Bizde 1000 kişi olsa, 9 maç 10 bine yakın kişi. 10 bin kişiyi hangi bilimsel yaklaşımla oynatıyorsunuz. Benim demek istediğim bu.

İstediğinizi şampiyon yapın yeter ki insanlara zarar gelmesin. Biz zaten zorluklara alışkınız her sene.

‘Hep beraber karantinaya gideriz’

İlk antrenman çarşamba günü. 2 gün izin verdim. İlk kez böyle uzun izin verdim. Hepsinin psikolojisi bozuk, aileleri var hepsinin. Böyle devam ettiği sürece en sıkıntılı biziz. Şu salonda 67 kişi var, basın toplantı odasında. Çok da yakınız birbirimize. Bir grup var bize bir şey olmaz. Biz oyuz herhalde. Söylemle eylem arasında farklar var. Umarım futbol aleminde çıkmaz bir şey. Hep beraber karantinaya gideriz, maalesef.”

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı