Semih Kaya ve Hamzaoğlu’dan Sert Tepki! Kaya: ‘Bu Mu Taraftarlık?’ Hamzaoğlu: ‘Takılıp Düşmemizi Bekliyorlar’
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Semih Kaya ve Hamzaoğlu’dan Sert Tepki! Kaya: ‘Bu Mu Taraftarlık?’ Hamzaoğlu: ‘Takılıp Düşmemizi Bekliyorlar’

SPOR

28 Aralık 2020 Pazartesi 22:30:44

Semih Kaya ve Hamzaoğlu’dan Sert Tepki! Kaya: ‘Bu Mu Taraftarlık?’ Hamzaoğlu: ‘Takılıp Düşmemizi Bekliyorlar’

Sahasında konuk ettiği Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 3-1’lik skorla boyun eğen Yeni Malatyaspor’da maç sonrası stoper Semih Kaya ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’ndan sert tepki geldi.

Sahasında konuk ettiği Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 3-1’lik skorla boyun eğen Yeni Malatyaspor’da stoper Semih Kaya ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’ndan tepki geldi.

Semih Kaya ve Hamza Hamzaoğlu, kendilerine küfredenlere çok sert tepki gösterdi. Süper Lig’in 15. haftasında kendi evinde konuk ettiği Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 3-1 mağlup olan Yeni Malatyaspor’da teknik patron Hamza Hamzaoğlu ve stoper Semih Kaya, tribünde yer alan bazı isimlerin kendilerine küfrettiğini söylediler. Semih Kaya, “Böyle zamanları, mağlup olmamızı mı bekliyorlar? Herkes ayağını denk alsın” ifadelerini kullandı. Yeni Malatyaspor’un kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında 3-1’lik skorla yenik ayrılmasının ardından Yeni Malatyasporlu futbolcu Semih Kaya gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

KAYA, ‘BU MU TARAFTARLIK? BU MU DESTEK?’

Tribünde yer alan bazı isimlerin kendilerine küfür etmesine anlam veremediğini söyleyen tecrübeli oyuncu Semih Kaya, “Böyle zamanları, mağlup olmamızı mı bekliyorlar. İyi gün taraftarları mı? Kulübe, bize hiç katkıları olmamış. Tek başımıza burada, yönetimimizle, hocamızla birlikte elimizden geldiğince her şeyi yapıyoruz. Birkaç kendini bilmez, tribünden bağırıyor. Bunu mu bekliyorlar? Bu kadar basit mi? Biz orada ne fedakarlıklar veriyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Oradan bizi yuhalıyorlar. Küfür ediyorlar. Bu mu taraftarlık, bu mu destek. Herkes biraz fedakarlık göstersin. Biz, hocamız, yönetim elinden gelen her şeyi yapıyor. Hiçbir şekilde kulübe katkısı olmayanlar gelip bizi yuhalıyor. Herkes ayağını denk alsın! Herkes ona göre davransın. Hiçbir katkıları yok, gelmişler bize küfür ediyorlar. Biz burada kanımızı, canımızı veriyoruz. Sakatlanıyoruz, fedakarlık yapıyoruz. Sen gelmişsin bize küfür ediyorsun. Bunların adamlığı bu mu! Bunları buraya alanlarda suç. Taraftara yasak var, onlar gelmiş bize küfrediyor. Yetkililere söylüyorum, belli bir sayı varsa ona göre alsınlar. Fazla bir şey de demek istemiyorum. Mağlubiyetin etkenleri, yaptığımız basit hatalar. Çıkarken kaptırdığımız toplar. Erzurumspor bunları iyi kullandı. 3-1 kazandılar. Tabii ki de üzgünüz. Her maçımızı kazanamayız. Uzun bir maraton. Kazanmak isterdik. Önümüzde bir deplasman var, onu kazandığımız takdirde önümüzde bir engel kalmayacak. İyi bir çıkışımız var. Bunu sürdüreceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz her maçı kazanamayacağız. Bazı kişiler de bunu üstüne alınsın” ifadelerini kullandı.

HAMZAOĞLU, ‘TAKILIP DÜŞMEMİZİ BEKLİYORLAR’

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Bugün olabilir, sezon içinde ilk kaybettiğimiz maç olmayacak, son da olmayacak. Fakat, iki taraflı değerlendiriyorum. Saha içinde kaybedebiliriz, sonuç olarak karşımızda bir rakip var. Onlar kazandılar. Anlamadığım, maçtan sonra seyirci yok. Akredite olmuş insanlar var tribünde, Malatyasporlular ve Malatyalılar sözüm ona. Bugünü bekliyorlardı herhalde, takılıp düşmemizi bekliyorlardı. Ancak, kimse demiyor, ‘Bu çocuklar ne zamandan beri paralarını almıyorlar, ne zamandan beri mücadele ediyorlar’ demiyorlar. Bu kadar şeyin içerisinde bir gün antrenman aksatmadılar. Her gün antrenmanlarını yüzde 100 yaptılar. Bunu hiç soran yok. Hep bağırıp çağırıyorlar. Biraz bunları da düşünsünler. Herkes bunun zorluğunu yaşıyor. Biz de zorluk yaşıyoruz. Malatya için mücadele ediyoruz. Ciddi bir şekilde bunu yapmaya çalışıyoruz. Maç kaybedebiliriz, sen benim eğer yönetimimsen, yönetimin yakınıysan tribünde buna hakkın yok. Normal bir taraftar bağırabilir, eleştirebilir ama bunlar açık söyleyeyim, hiç hoşuma gitmedi. Biz dimdik takımımla beraber ayaktayız. Bu takım için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu haftalarda bu konuşmayı yapmak istemezdim. Her şeyi de zamanında yapmak lazım. Söylemeyince de her şeyin güllük gülistanlıkmış düşünüyorlar. Biraz bunu da düşünsünler. Sezon başı transferleri yapmak, transferlerin isimleriyle hava atmak olmuyor. Burada gerçekler, gerçeklerle mücadele var. Bu çocukların hakkını yedirmemek lazım” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı