Kulüp Başkanı Silahlı Saldırıya Uğradı, İstifa Etti!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kulüp Başkanı Silahlı Saldırıya Uğradı, İstifa Etti!

SPOR

29 Aralık 2020 Salı 19:24:28

Kulüp Başkanı Silahlı Saldırıya Uğradı, İstifa Etti!

2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Gümüşhanespor’da kulüp başkanı Vahit Olgun, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2.Lig Beyaz Grupta mücadele eden Gümüşhanespor’da kulüp başkanı Vahit Olgun, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kulüp binasında 9 Aralık tarihinde silahlı saldırıya uğrayıp yaralanan ve tedavisinin ardından 17 Aralık’ta taburcu edilen başkan Vahit Olgun, görevine devam edeceğini açıklamıştı. TFF 2. Lig Beyaz Grupta kötü günler geçiren ve 6 puanla 18. Sırada yer alan Gümüşhanespor’da kulüp başkanı Vahit Olgun, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Büyük hayallerle başkanlık görevine geldiğini, şehrin yapısı ve yaşanan sorunlar sebebiyle görevden ayrıldığını söyleyen başkan Olgun, 9 Aralık 2020 tarihinde kulüp binasında olduğu sırada silahlı saldırıya uğrayıp yaralanmıştı. Gümüşhanespor Kulübü Başkanı Vahit Olgun, istifa metninde Gümüşhanespor’a hizmet etmek için yola çıktıklarını belirtti. Olgun, “Ekip arkadaşlarımla bu şehrin takımına hizmet ettim. Çoluğuma, çocuğuma bırakacağım en önemli şey hizmettir. Takdir kamuoyunun. Bugün, şartların bunu getirdiğini düşünüyorum ve kulüp kurulduğundan bu yana farklı yönetimlerde görev aldım. Büyük gururla, onurla sürdürmüş olduğum görevimden istifa ettim. İnşallah Gümüşhanespor için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

‘KULÜBE SAHİP ÇIKTIK’

Sezon başında kulüpte ne başkan, ne yönetici, ne de sporcu olmadığını ve kulübün kapalı bir halde olduğuna değinen başkan Vahit Olgun, “20 Eylül’de sezon başlamadan önce, hemşehrilerimizin talepleri neticesinde kulübe sahip çıkmak üzere Gümüşhane’ye gittik. Ligin ilk maçına 20 Eylül’de başkansız ve yönetimsiz bir takım çıktı. 21 Eylül’de kongremizi yaptık ve kulübü ileriye taşımak için yola koyulduk. Futbolculara 9 milyon TL civarında borç vardı. Sigorta ve maliyeye 2,5 milyon TL civarında borç vardı. Esnafa borç vardı. Toplamda 12-12,5 milyon TL arası bir borç vardı. Gümüşhanespor’un önünü açmak için yoğun bir çalışma içine girdik. Transfer yasağı vardı, bunun kaldırılması için adım attık. Kamp yapmadan lige başladık. Geçen yıldan kalan 10 oyuncu ve altyapıdan isimlerle lige başladık. Transfer yasağını kaldırdıktan sonra takviye yaptık. İstenilen düzeyde lige başlayamadık. Gümüşhanespor geçmişte marka değeri yüksek olan bir takımdı. Daha sonra adeta terk edildi. Bugün eski günlere dönmek için çaba sarf ediyoruz. Sportif başarı çok önemlidir ama bu sene kimseye böyle bir sözümüz olmadı. Bu sezon kurduğumuz takımın maliyeti 2.9 milyon TL. Gelinen süre içerisinde  3.4 milyon civarında gerek futbolcu ödemeleri gerek piyasa borçlar ödendi. 129 bin forma, 129 bin taraftar sloganıyla yola çıkılmalı. İstiyoruz ki bütün aile bireyleri formalarını giyip bu bayrağı dalgalandırsın. Bu ortak paydayı tabana yaymak istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘FORMA KAMPANYASI BAŞLATILMALI’

Yönetim olarak istifa etmeden önce uzun süredir planladıkları forma kampanyasının başlatılması gerektiğini söyleyen Olgun, “1 forma alan da bizim için kıymetlidir, 1000 forma alan da. 1000 forma, 10 bin forma alıp dağıtacak iş adamlarına da ihtiyaç var. Her Gümüşhaneli gibi bundan sonraki süreçte yine Gümüşhanespor için yapmam gerekenleri yapacağım. Gümüşhanespor’un puan sıralamasında hakkettiği yerde değil.  Saha içi yönetimsel hatalardan dolayı bu durumda. Yeni oluşacak yönetimle birlikte daha iyi yerlerde olacağına olan inancımın tamdır. İnşallah şehrin tüm dinamiklerinin Gümüşhanespor’a sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı