Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Güçleri Ona Yetti! BeİN Sports Melih Şendil’i Kovdu

SPOR

12 Ağustos 2020 Çarşamba 15:36:59

Son Güncelleme: 12/08/2020 15:37:45

Güçleri Ona Yetti! BeİN Sports Melih Şendil’i Kovdu

BeİN Sports, normal bir düşüncesini yanlış kelime ile ifade eden Melih Şendil’i kovdu. TFF’de “karı gibi” diyen, “silahım iyi ki yanımda yoktu vururdum” diyen kulüp başkanlarına laf edemezken Melih Şendil’i kınamış hedef göstermişti.

Ve Melih Şendil kovuldu. Bein Sports spikeri Melih Şendil “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu. Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topa tutarlar ama önemli değil. Alışığız… Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam.” demiş ve tepki toplamıştı.

Melih Şendil, kednini ifade ederken yanlış kelimeler kullandığını anlayan stüdyoda bulunan eski futbolcu İlker Yağcıoğlu da “Eyvah! Dikkat et topa tutarlar valla” demişti. Bunun üzerine Melih Şendil, “Topa tutabilirler, önemli değil, alışığız” demişti.

Aynı programda Real Madrid’in pembe formayla sahaya çıktığını hatırlatarak “Ben başkan olsam asla bir pembe forma yaptırmam” ifadelerini kullandı. Programdaki spor yorumcusu İlker Yağcıoğlu’nun da, “Ben de yaptırmam” şeklinde yanıt vermişti.

HERKES BİR ANDA ERDEMLİ OLDU

Öyle ki, gerçekten estetik ve heyecan açısından başarılı bulunmayan kadın futbolu ve kadın basketbolu pek izlenmiyor. Nasıl ki voleybolda da erkek voleybolu izlenmediği gibi. Ancak Melih Şendil bunları “Olmamalı” ifadesini kullanarak yanlış anlaşıldı.

ESKİ UTANÇ VERİCİ YAZILARA İMZA ATANLAR DA TAŞ ATTI

Milliyet gazetesinde kadınları mini giyiyor diye aşağılayan, Şeçkin Piriler’i Duman grubu solisti ile evlenmesine uygun görmeyen ve dalga geçen şimdilerin bir değişik feministi Melis Alphan bile Twitter’da Melih Şendil için “Kadınlara ne yapıp yapmayacağını söylüyor hadsiz” diyerek tepki vermiş..

Melih Şendil, gelen tepkiler üzerine ‘Niyetimi aşan yorumlar nedeniyle kırgın olan saygın halkımızdan içtenlikle özür dilerim’ diyerek özür dilemişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı