Futbolculardan Protesto! Antrenmana Çıkmadılar!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Futbolculardan Protesto! Antrenmana Çıkmadılar!

SPOR

27 Aralık 2020 Pazar 20:11:35

Futbolculardan Protesto! Antrenmana Çıkmadılar!

TFF 1. Lig’de mücadele eden Menemenspor’da futbolcular, alacaklarının ödenmemesi sebebiyle idmana çıkmadı.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Menemenspor’da futbolcular, alacaklarının ödenmemesi sebebiyle idmana çıkmadı.

Futbolcular antrenmana çıkmadı, başkan ne yapacağını şaşırdı. Menemenspor’da futbolcular alacaklarının ödenmediğini gerekçe göstererek protesto amacıyla idmana çıkmama kararı aldı. TFF 1. Lig’de mücadele eden İzmir temsilcisi Menemenspor’da sular durulmuyor. 23 Aralık Çarşamba günü deplasmanda Adanaspor ile kozlarını paylaşan, gol düellosunun yaşandığı maçta rakibini 3-2’lik skorla mağlup eden Menemenspor’da teknik heyetin hatası sebebiyle maçta 6 yabancı oynatmış ve federasyon tarafından hükmen yenik sayılmıştı. Yapılan hatayı affetmeyen Menemenspor yönetimi faturayı yardımcı antrenöre keserek Orhan Terzi’nin görevine son vermişti. Sarı-Lacivertli ekipte son olarak futbolcular paralarını alamadıkları gerekçesiyle antrenmana çıkmadı.  Menemenspor Kulübü Başkanı Tahir Şahin ise futbolcuların bu restine karşılık genç oyuncularla sahaya çıkacaklarını açıkladı.

YÖNETİMDEN GERİ ADIM

Genç oyuncularında A takıma destek amacıyla sahaya çıkmayacaklarını belirtmeleri üzerine kriz daha da büyüdü. Yaşanan gelişme sonrasında A takım oyuncuları antrenman sahasına geldi ancak oldukları yerde hareketsiz bir şekilde bekledi. Yaşanan durum sebebiyle yetkili noterde bir şey yapamadı. Başkan Tahir Şahin, takım kaptanı Taşkın Çalış’a “Seni kadro dışı bırakırım” diyerek çıkıştı. Takımdaki diğer oyuncularda kaptan Çalış kadro dışı kalırsa Keçiörengücü maçına çıkmayacaklarını belirtti. Oyuncuların kararlı duruşu sonrasında kulüp başkanı Tahir Şahin geri adım atarak ödemelerin bir kısmını yatırdığı ve takımın Keçiörengücü maçında sahada olacağı öğrenildi.

KULÜP MAĞLUBİYETİ KENDİ DUYURDU

Menemenspor, gündemi yoğun şekilde meşgul eden ve ardı arkası kesilmeyen iddialarla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Kulüp yönetimi son oynadıkları Adanaspor müsabakasında 6 yabancı oynatılması sebebiyle takımlarının hükmen 3-0 mağlup sayıldığını duyurdu. Açıklamada, “Kamuoyunda, 6 yabancı oyuncunun oynatılmasından Yardımcı Antrenör Orhan Terzi sorumlu tutulmuş gibi bir algı oluşturulmuştur. İşin aslı şudur ki; Orhan Terzi haddini aşan sözler sarf etmiş ve bunun sonucunda kendisi ile yollarımız ayrılmıştır. Konu ile ilgili maçın hemen ardından yardımcı antrenörümüz Mehmet Ali Beşel, 6 yabancı oyuncunun sahaya sürülmesi hususunda hatanın kendisi tarafından yapıldığını dile getirerek istifasını yönetimimize sunmuş; fakat yönetimimiz bu hatanın sehven yapıldığı konusunu göz önünde bulundurarak, yardımcı antrenörümüz Mehmet Ali Beşel’in istifasını kabul etmemiştir” denildi.

‘İÇİMİZDEKİ İRLANDALILARA GEÇİT VERMEDİK, VERMEYECEĞİZ’

Takımdan ayrılan Sikiru Olatunbosun’un alacağını tahsil edemediği için ayrıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Menemenspor Kulübü yönetimi açıklamada bulunarak, “Oyuncumuz Sikiru, sözleşmesini tek taraflı fesih etmesinin ardından yapmış olduğu bu hatasını anlamış avukatı aracılığı ile kulübümüzle anlaşma zemini aramıştır. Oyuncumuzun avukatı ile yönetim kurulumuzun karşılıklı yaptığı görüşmeler sonucunda, oyuncumuz Sikiru kulübümüze 40 bin TL ücret ödemiş aynı zamanda 150 bin TL’lik alacağını bırakarak karşılıklı sulh protokolü imzalamıştır. Bu uzlaşmada hem kulübümüz hem de oyuncumuz kazanmıştır. Yaşanan süreçte bizim bu olaylar zincirinde ön gördüğümüz mesele, bir antrenörün görevine son verilmesi veya futbolcuya para ödenmemesi değildir. 1942 yılında kurulan kulübümüzün içerisindeki İrlandalılar dün olduğu gibi bugünde, yarında Bizans oyunları ile hainlik ederek kulübümüzü yıpratmaya çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir. Menemen Spor Kulübü olarak dünde, bugünde, yarında içimizdeki İrlandalılara geçit vermedik, vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı