Fitness ile ilgili doğru bildiğiniz efsanevi yanlışlar
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Fitness ile ilgili doğru bildiğiniz efsanevi yanlışlar

SPOR

8 Şubat 2020 Cumartesi 15:40:29

Fitness ile ilgili doğru bildiğiniz efsanevi yanlışlar

Evet bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu fitness ile ilgili bildiğiniz doğruluğuna güvendiğiniz fikirlerinizin aslında bir hurafe oluşu ile ilgili olacak.

Evet bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu fitness ile ilgili bildiğiniz doğruluğuna güvendiğiniz fikirlerinizin aslında bir hurafe oluşu ile ilgili olacak.

Ben neyi yanlış biliyorum,benim yaptığım herşey veya bildiğim herşey doğru diyorsanız yazının sonuna kadar okumanızı rica edeceğim.

1. Efsanevi Yanlış: Sabahları Egzersiz İçin En İyi Zamandır.

İlk olarak böyle birşey söz konusu değildir. Herkesin hayattaki yaptığı işleri ve yaşamış olduğu düzeni farklıdır. Bunun için ise herkesin spor yapacağı zaman kişiden kişiye değişir ve sabahları yapmalısınız diye zorunluluk yoktur. Bazıları sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar çalışma hayatı devam etmektedir ama yinede sağlıklı bir hayat sürmek için spor hayatını devam ettirmek isteyebilir bunun üzerine herkesin spor yapacağı zaman ona en uygun zaman dilimi ne ise o zamandır.

2. Efsanevi Yanlış: Yağları Kasa Dönüştürmek.

Tabiki bu konu böyle söylenildiği gibi değil. Fizyolojik olarak bu olay mümkün değildir ama herkesin aklındaki ve emin olduğu bir kanıdır bu konu. Ama halbuki fizyolojik olarak kas ve yağ dokuları birbirinden çok farklı iki ayrı dokudur. Vücudumuzda da kapladıkları yer çok farklıdır. Örneğin 200 gr kas ile 200 gr yağ parçasının kapladıkları yer çok ama çok farklıdır.

Bu yüzden sanıldığı gibi bir konu değildir bu yağlarım çok var ama ben bir kaç ay spor yapıp da olan bu yağlarımı kasa dönüştürürüm algısı en kötüsüdür.

Bu konuda diyebileceğim şey belirli bir antreman ve beslenme programınızla kalori açığınızı kilo vermek için ayarladıktan sonra bu hedefinize göre de antremanınızı yapıp bir süre yağ yakıp ancak bu sürede. yağ kaybederken kas kütlenizi koruyabilirsiniz. En sağlıklısı vücudunuzda ki yağlarınızı yakıp ondan sonra kas inşa etmek için bu yola başlayabilirsiniz.

3. Efsanevi Yanlış: Kilo Vermek Sadece Antremana Bağlıdır.

Evet bu fitness ile alakalı bilinen en ama en önemli konu maalesef yanlış biliniyor maalesef. Bu konuda herkesin bir fikri vardır illaki ama asıl bilinmesi gerekeni çok az bir kesim bilebiliyor.

Kilo vermenin en temelinde gerekirse yüz bin defa da söyleyebilirim BESLENMEYE dikkat etmelisiniz. Biliyorum biraz zor ve uğraştırıcı bir durumdur beslenme konusu. Vücudumuz bu dünyada görüp görebileceğiniz en mükemmel işleyişe sahip bir mekanizmadır. Ona istediği besinleri miktarında verip birde antremanınızı güzel bir şekilde yaptıktan sonra kilo vermeniz kaçınılmaz bir sonuçtur.

Kısacası kilo vermek için sadece antreman yeterli değildir. Beslenme antremandan önce gelmektedir herzaman bunu sakın ama sakın unutmayın.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı