Fifa Kokartı Takmaya Hak Kazanan Hakemler Belli Oldu!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Fifa Kokartı Takmaya Hak Kazanan Hakemler Belli Oldu!

SPOR

31 Aralık 2020 Perşembe 18:57:42

Son Güncelleme: 31/12/2020 18:58:19

Fifa Kokartı Takmaya Hak Kazanan Hakemler Belli Oldu!

2021 yılında FIFA kokartı takmaya hak kazanan hakemler için düzenlenen FIFA Kokart Töreni, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı.

2021 yılında FIFA kokartı takmaya hak kazanan hakemler için düzenlenen FIFA Kokart Töreni, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı. Törende konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir Türk hakemlerine seslenerek, “Çok önemli bir göreve seçildiniz. Türkiye’mizi Avrupa’da temsil edeceksiniz. Türk hakemliğinin başarısı Avrupa’da da takdir ediliyor. Elit hakem sayımızı artırmak istiyoruz.” dedi.

Covid-19 sağlık tedbirleri kapsamında Orhan Saka Salonu’nda gerçekleşen törene; TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, MHK Başkanı Serdar Tatlı ve Kurul üyeleri ile ilk defa kokart taşıyacak olan hakemler katıldı.

‘HAKEMLERE KOKARTLARI TAKDİM EDİLDİ’

Törende FIFA hakemleri Abdulkadir Bitigen ve Yaşar Kemal Uğurlu, FIFA Yardımcı hakemleri Abdullah Bora Özkara ve Ali Saygın Ögel ve FIFA Kadın hakemi Gamze Durmuş’a kokartları, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı tarafından takdim edildi. Ayrıca 2021 yılında kokart takma hakkı elde eden tüm hakemlere bir tebrik mektubu gönderildi.

‘TÜRK HAKEMLİĞİNİN BAŞARISI AVRUPA’DA DA TAKDİR EDİLİYOR’

TFF Başkanı Nihat Özdemir törende yaptığı konuşmada hakemleri tebrik ederek, “Çok önemli bir göreve seçildiniz. Türkiye’mizi Avrupa’da temsil edeceksiniz. Türk hakemliğinin başarısı Avrupa’da da takdir ediliyor. Elit hakem sayımızı artırmak istiyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için MHK Başkanımız Sayın Serdar Tatlı ile çalışmalar yapıyoruz. Sizlerden Avrupa’da daha da yükselmenizi bekliyoruz. Bütün hakemlerimize liglerimizde ve Avrupa’da başarılar diliyorum. Hayırlı olsun” dedi.

‘TÜRK HAKEMLİĞİNDE BİR İLK YAŞANDI’

MHK Başkanı Serdar Tatlı da, “Son yıllarda Türk hakemliği Avrupa’da çok önemli mesafe kat etti, çok önemli maçlar aldı ve çok güzel müsabakalar yönetti. Türk hakemlik tarihinde ilk defa bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde üç Türk hakemimiz aynı sezonda maç yöneterek çok önemli başarıya imza attılar. 2021 yılında eminim ki, FIFA kokartı takan tüm arkadaşlarımız başarılarının üzerine başarılar ekleyecekler, TFF ve Türk hakemliğini çok daha iyi şekilde temsil edecekler” ifadelerini kullandı.

2021 FIFA hakem listesinde yer alan hakemler şöyle:

 

FIFA HAKEMİ FIFA YARDIMCI HAKEMİ
Cüneyt Çakır Bahattin Duran
Ali Palabıyık Tarık Ongun
Halil Umut Meler Mustafa Emre Eyisoy
Halis Özkahya Ceyhun Sesigüzel
Arda Kardeşler Kerem Ersoy
Abdulkadir Bitigen Serkan Olguncan
Yaşar Kemal Uğurlu İbrahim Çağlar Uyarcan
Cevdet Kömürcüoğlu
FIFA VİDEO YARDIMCI HAKEMİ Abdullah Bora Özkara
Cüneyt Çakır Ali Saygın Ögel
Ali Palabıyık
Abdulkadir Bitigen
Mete Kalkavan FIFA KADIN YARDIMCI HAKEMİ
Betül Nur Yılmaz
Mürvet Yavuztürk
FIFA KADIN HAKEMİ Sedef Aktan
Melis Özçiğdem Deybet Gök
Neslihan Muratdağı
Cansu Tiryaki
Gamze Durmuş
FIFA FUTSAL HAKEMİ
FIFA PLAJ FUTBOLU HAKEMİ Kamil Çetin
Özcan Sultanoğlu Fatma Özlem Tursun
Murat Ergin Gözütok Ozan Soykan
Mustafa Teker Murat Çolak
Gökhan Barçın Uğur Çakmak

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı