Fenerbahçe’de Max Kruse Krizi Sona Erdi! Taraflar Anlaşma Sağladı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Fenerbahçe’de Max Kruse Krizi Sona Erdi! Taraflar Anlaşma Sağladı

SPOR

29 Aralık 2020 Salı 22:46:52

Fenerbahçe’de Max Kruse Krizi Sona Erdi! Taraflar Anlaşma Sağladı

Fenerbahçe’de Max Kruse krizi sona erdi. Sarı-Lacivertli kulüp ile Alman futbolcu arasında anlaşma sağlandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını döneminde alacakları ödenmediği gerekçesiyle Fenerbahçe ile sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden ve sarı lacivertli kulüpten 7.5 milyon Euro talep eden Max Kruse konusunda her iki taraftan açıklama geldi. Alman futbolcunun avukatları ile Fenerbahçe’li yöneticiler orta yol bularak anlaşmaya vardılar. Max Kruse ve Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamalarda görüşmelerin sonuçlandığını ifade edildi.

FENERBAHÇE’DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe Kulübü, pandemi sürecinde alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı fesh eden ve 7.5 milyon Euro talep eden Max Kruse ile yapılan görüşmelerin sulhen sonuçlandırıldığını açıkladı.

Fenerbahçe’de Max Kruse krizi sona erdi. Sarı-Lacivertli kulüp ile Alman futbolcu arasında anlaşma sağlandı. Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Kulübümüzle eski oyuncumuz Max Kruse arasında bir süredir gündemde olan ve üzerine gerçek dışı çeşitli spekülasyonlar üretilen hukuki süreç, yapılan görüşmeler sonucunda bugün itibariyle sulhen sonuçlandırılmıştır.

Max Kruse’ye bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileriz.

Camiamız ve kamuoyundan pek çok konuda yaratılan muhtelif spekülatif gündemlere itibar etmemelerini, Kulübümüzün resmi açıklamalarını beklemelerini bir kez daha rica ederiz.” İfadeleri kullanıldı.

Yapılan anlaşma ile ilgili futbolcu tarafından da açıklama geldi. Konuyla ilgili DHA’ya açıklamalarda bulunan Max Kruse’nin avukatı Sami Dinç, her iki tarafın uzlaşmacı ve iyi niyetli girişimleri neticesinde davanın sulhen çözümlendiğini belirtti.

‘FENERBAHÇELİ YÖNETİCİLERE TEŞEKKÜR EDERİZ’

Sami Dinç açıklamasında, “Müvekkilimiz Futbolcu Max Kruse ile eski kulübü Fenerbahçe Futbol A.Ş. arasında FIFA Uyuşmazlık Çözüm Dairesi’ne de taşınmış olan ihtilafın her iki tarafın uzlaşmacı ve iyi niyetli girişimleri neticesinde sulhen çözümlenmiş bulunduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız. İhtilafın sonlandırılması için Fenerbahçe Futbol A.Ş. yöneticilerinin gösterdiği özveriye teşekkür eder, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’ nin başarılı bir sezon geçirmesini dileriz” ifadelerini kullandı.

7 GOL, 8 ASİSTLİK KATKI

3 Temmuz 2019 tarihinde bonservissiz şekilde Fenerbahçe’ye transfer olan Max Kruse, sarı-lacivertli forma ile çıktığı 23 maçta 7 gol atarken, 8 de asist yaptı. Sezona ilk 7 maçında 5 asistlik bir katkı veren Alman futbolcu, sonraki 5 maçta kasık sakatlığı nedeniyle forma giyemedi.

SON MAÇI GÖZTESPOR İLE OLDU

Fenerbahçe’nin 13. Hafta deplasmanda Göztepespor ile oynadığı karşılaşmada sahalara geri dönen Max Kruse, sonraki 12 maçta takımı adına 7 gol 2 asistlik bir performansa imza attı. Alman futbolcu Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda 7 mart 2020 tarihinde oynanan Denizlispor maçının ardından ayak bileğindeki bağ yırtığı nedeniyle pandemi öncesi oynanan son karşılaşmada Konyaspor’a karşı forma giyemedi.

Pandemi nedeniyle Süper Lige verilen 3 aylık arada sakatlığını atlatamayan Kruse, bu süreçte özel yaşantısıyla da gündem olmuştu.

Max Kruse pandemi zamanı alacakları ödenmediği gerekçesiyle 19 Haziran 2020 tarihinde sözleşmesini tek taraflı olarak feshederek Fenerbahçe kariyerini sonlandırarak ülkesi Almanya’ya geri dönmüştü.

Fenerbahçe Kulübü’nün sunduğu teklifleri kabul etmeyen Kruse, ihtarname çekerek 3 aylık alacaklarının ödenmesini talep etmiş ve konuyu FIFA’ya taşımıştı.

 

 

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı