Son Dakika, Yılbaşına Kadar adınıza 1.120 TL Ödeme Tanımlandı! SSK-SGK'ya Başvuran Hemen Alıyor!

Son Dakika, Yılbaşına Kadar adınıza 1.120 TL Ödeme Tanımlandı! SSK-SGK'ya Başvuran Hemen Alıyor!
YAYIN TARİHİ: 18.12.2021 10:25:00

SSK-SGK'ya başvuran hemen alıyor! Son dakika, yılbaşına kadar adınıza 1.120 TL ödeme tanımlanmış durumda. Koronavirüs başlamasının üzerinden 2 yıl geçti. Salgından dolayı Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlamaları ve tam kapanmalar ilan edilmiş ve bu dönemlerde vatandaşların mağdur olmaması için birtakım yardımlar hayata geçirilmişti. 

Son Dakika, Yılbaşına Kadar adınıza 1.120 TL Ödeme Tanımlandı! SSK-SGK'ya Başvuran Hemen Alıyor! Devletin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımı tüm hızıyla devam ediyor. Koronavirüs salgını sürecinde hayata geçirilen 1.000 TL’lik pandemi yardımına e-devlet üzerinden başvurular devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Mart-Nisan döneminde hayata geçirilen yardımdan milyonlarca kişi yararlanmış ve kapanma dönemlerinde temel gıda maddelerine daha rahat bir ulaşım sağlamıştı. Pandemi yardımı 2021 yılında 1.120 TL’ye yükselti ve henüz yardımdan yararlanmamış olan vatandaşlara ödenmeye devam ediyor.1.120 TL Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Salgın döneminde hayata geçirilen pandemi yardımında şimdiye kadar Faz 1 ve Faz 2 çalışmaları tamamlandı. Hali hazırda e-devlet üzerinden Faz 3 ödemeleri için başvuru işlemleri alınmaya devam ediyor. Başvuru gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, e-devlet hesaplarına giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu bölümünden gerekli bilgileri doldurmak suretiyle başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Başvurular hane başı olarak kabul edildiği için bir haneden yalnızca bir kişinin başvuru yapması yeterli olacaktır. 
Pandemi Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yardıma daha öncesinde başvuru yapan vatandaşlar, kendilerine yardım çıkıp çıkmadığını merak ediyor. Pandemi yardımı sorgulama işlemi de e-devlet üzerinden saniyeler içinde gerçekleştirebilmektedir. e-devlet hesabına giriş yapıldıktan sonra ama bölümüne “Sosyal Yardım Sorgula” yazılması suretiyle sorgulama işlemi gerçekleştirilir. Yardımdan yararlanmaya hak kazananlara 1.120 TL’lik ödeme banka ve PTT yolu ile ulaştırılmaktadır. Sistem üzerinde kayıtlı banka hesabı bulunanlar ödemeyi hesaplarına alabilirken, hesabı bulunmayanlar herhangi bir PTT Şubesi üzerinden ödemesini alabilmektedir. Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen pandemi yardımı ilk yıl 1.000 TL olarak ikinci yıl ise 1.120 TL olarak ödenmişti. 2022 yılından itibaren ödemenin ne kadar olacağı veya artırılıp artırılmayacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. 31 Aralık 2021 tarihine kadar ödemelerin 1.120 TL olarak devam etmesi bekleniyor. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR