Son Dakika Memur Adaylarına Müjde! Kamuya 50 Bin Personel Alınacak! İlanlar Yayımlandı...

Son Dakika Memur Adaylarına Müjde! Kamuya 50 Bin Personel Alınacak! İlanlar Yayımlandı...
YAYIN TARİHİ: 29.12.2021 23:06:00

Personel alımları ne zaman olacak? Hangi alanlarda personel alımı yapılacak? Memur alımları için başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

Memur olmayı bekleyen milyonlarca vatandaş var. Bu kişiler sürekli olarak yayımlanacak ilanları yakından takip etmektedirler. Bu kapsamda memur adaylarını yakından ilgilendiren müjdeler gelirken, ilanlarda yayınlanmaya başlamıştır. Yayımlanan ilanlar kapsamında Kamuya 50 bin yeni personel alınacağı müjdesi verildi.

Bununla beraber hangi alanlarda alım yapılacağı merak edilirken, 20 bin sağlık personeli için atama süreci tamamlanmıştır. Bunun yanında yeni alımla beraber sırada polis, öğretmen, icra müdürü, psikolog vb. mesleklerden alım yapılacağı belirtildi. İşte memur alımına dair detaylar...

KAMUYA PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Kamuya alım yapılacağı belirtilirken yeni iş fırsatları açılmıştır. İlk olarak gündeme gelen 20 bin sözleşmeli sağlık çalışanı atamalarında alımlar önceki gün tamamlanmıştır. Bunun ardından da onbinlerce atama da sıraya alınmıştır: Yarın devlet korumasında yetişmiş olan 985 genç noter huzurunda kamuya atama yapılacaktır. İşte memur atamalarına dair diğer ilanlar ve tarihleri haberimizde...

8 BİN POLİS AKADEMİSİ

Yapılan açıklamalara göre, Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne önlisans olmak üzere ve lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan 6.400 lisans mezunu (5 bin 120 erkek ve bin 280 kadın) olmak üzere 1.600 ön lisans (bin 280 erkek ve 320 kadın) olmak üzere 8 bin öğrenci alımı yapılacağı açıklaması yapılmıştır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Alım için ön başvurular 7 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. Başvuruda bulunacak olan Adaylar, 'pa.edu.tr' adresinden e-Devlet şifresi ile girerek başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.


GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Gençlik ve Spor Bakanlığına yapılacak alımlar ise; 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli olmak üzere 1575 personel alımı yapılacaktır. Başvurularınızı, 24 Ocak -28 Ocak tarihlerinde e-Devlet üzerinden yapılacaktır.

ADALET BAKANLIĞI

Bu alımlarda Adalet Bakanlığına, yazılı ve sözlü sınavla 410'u açıktan 140'ı naklen olmak üzere 550 icra müdürü ve müdür yardımcısı alımı yapılacaktır. Adalet Bakanlığı alımları için Sınava başvurular, 16 Şubat -23 Şubat tarihleri arasında alınacaktır.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI

Hazine ve Maliye Bakanlığına da alımlar gerçekleştirilecek. Alımlarda taşra ve merkez teşkilatında görev almak üzere avukat alımı, defterdarlık uzman yardımcısı alımları, büro personeli alımı, destek personeli alımı, koruma ve güvenlik görevlisi ile tekniker pozisyonlarında 436 personel alımı yapılacağı belirtilmiştir.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na da personel alımı yapılacağı ve 550 sözleşmeli subay alınacağı belirtilmiştir. Subay alımları için başvurular 9 Ocak 2021 tarihine kadar internet üzerinden alınacaktır.

Yapılacak alımlar arasında kamuya Ocak ayı sonunda 2927 engelli memurun atamasının yapılacağı açıklanmıştır.  Bu alnda başvuruda bulunacak adaylar, ÖSYM'nin önümüzdeki günlerde yayımlayacağı tercih kılavuzuna göre tercihlerini yapacaklardır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR