Son Dakika: MEB'den Önemli Duyuru! Öğretmen Atamalarında Flaş Gelişme!

Son Dakika: MEB'den Önemli Duyuru! Öğretmen Atamalarında Flaş Gelişme!
YAYIN TARİHİ: 3.05.2021 20:51:00

Milli Eğitim Bakanlığından öğretmen atamalarına dair önemli açıklama geldi. Açıklamada öğretmenlerin sözlü sınav yerlerinin açıklandığı duyurusu yapıldı. Sınav yerlerini öğrenmek için...

Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde öğretmenleri ilgilendiren önemli duyuru yapıldı. Atama bekeleyn 20 bin öğretmenin sözlü sınav yerlerini e- devlet üzerinden açıkladığını bildirdi. MEB sitesinde yayımlanan duyuruda; "2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-devlet üzerinden yayınlanmıştır" ifadeleri kullanıldı. İşte detaylar...

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAYIMLANMIŞTIR!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenleri ilgilendiren açıklamada, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için sınaca giren adayların sözlü sınav yerlerini e-Devlet üzerinden açıklamıştır. Sınav yerlerini e-devlet'e giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "2021 Mart sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-Devlet üzerinden yayınlanmıştır" açıklaması yapılmıştır.

BAKAN SELÇUK'TAN ATAMALARA DAİR ŞU AÇIKLAMALAR YAPILMIŞTI!


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamanın detaylarını şu ifadelerle açıkladı,  "Sürekli illeri ve ilçeleri dolaşıyorum her birinde atama bekleyen meslektaşlarımızla karşılaşıyoruz. Geliyorlar sohbet ediyoruz, konuşuyoruz. Bu sorular elbette konuşulacak. Bunlar, onların hayatının sorusu, geleceğinin sorusu.

O yüzden de onların bu soruyu sormalarından daha doğal bir şey olamaz. Burada önemli olan şey şu; biz çok uzun yıllar boyunca AK Parti döneminde hep 40 binlerin üzerinde bir atamayı gördük. Geçen sene de gördük, ondan önceki senelerde de gördük. Hatta bazen daha fazla sayılar söz konusuydu" ifadelerini kullanmıştı.

"20 BİNLE SINIRLI KALDI"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarına şu ifadelerle devam etmiştir; "Bu sene salgının getirdiği koşullar ve başka bütçe olanaklarıyla ilgili olarak 20 binle sınırlı kaldı. Elbette bunun artması noktasında her kademe bizim arzlarımız, başvurularımız, tartışmalarımız, görüşmelerimiz var ve devam ediyor. Tabii ki olmasını istiyoruz.

Bir taraftan da bu Milli Bakanlığının görev alanıyla Maliye Bakanlığının görev alanının ve diğer kuruluşların görev alanı açısından bakıldığında arkadaşlarımız da Milli Eğitim için en iyi olan ne ise onu istiyorlar. Fakat bütçe imkanları çerçevesinde ne yapabileceklerini paylaşıyorlar. Bu noktada biz neyi daha fazla ilerletebiliriz, bu sayıyı nasıl artırabiliriz gayreti içindeyiz" açıklamalarında bulundu.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER