Son Dakika: Kripto Para Borsasında Şok Gelişme! Binance Para Çekim İşlemlerini Durdurdu!

Son Dakika: Kripto Para Borsasında Şok Gelişme! Binance Para Çekim İşlemlerini Durdurdu!
YAYIN TARİHİ: 10.05.2021 22:39:00

"Tüm para çekme işlemleri #Binance'da geçici olarak askıya alındı. İşte detaylar...

Gelen son dakika haberine göre kripto para piyasasında şaşırtan gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kripto para borsası Binance'den önemli açıklama geldi. Binance tarafından para çekimlerinin geçici olarak durdurulduğuna dair açıklama geldi. Ayrıca ekiplerin konu üzerinde çalıştığı ifade edildi. İşte detaylar...

BİNANCE GLOBAL'DAN YAPILAN AÇIKLAMANIN DETAYLARI!

"Tüm para çekme işlemleri #Binance'da geçici olarak askıya alındı. Ekibimizin üzerinde çalıştığından emin olabilirsiniz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler ve sabrınız için teşekkür ederiz" denirken, "Bir para çekme talebi gönderirseniz, sıraya eklenecektir, ancak bu istek sorun çözülene kadar işleme alınmayacaktır" açıklamaları yapılmıştır.YENİ AÇIKLAMA GELDİ!

Binance'den gelen yeni açıklamaya göre para çekme işleminin geçici olarak durdurulmasının ardından, şirket  yeniden para çekme işlemlerinin başladığını duyurdu.

2.5 TRİLYON DOLARI AŞTI

ABD Başkanı Joe Biden tarafından büyük şirketler ile ilgili olarak vergi oranlarını %28 düzeyinde yükseltmek istediklerini ve bu konuda da kararlı olduklarını vurguladı. Açıklamanın ardından gelen alımlarla beraber, kripto para piyasalarındaki toplam hacim ilk kez 2.5 trilyon doları aştığı görülmüştür.

Biden Louisiana tarafından gerçekleştirilen konuşmasında, %25 ile %28 arasında bir kurumlar vergisi oranının, çok ihtiyaç duyulan bazı yatırım projelerinin karşılanması için yardımcı olabileceğini ifade etti. Ayrıca önerdiğinden daha düşük bir oranı kabul edebileceği açıklamasında bulundu.

Kripto para piyasalarında yaşanan alımlarda, ABD bankacılık devi Goldman Sachs tarafından Wall Street yatırımcıları için Bitcoin destekli devredilemez vadeli sözleşmeler sunması etkili olmaktadır.

ABD Başkanı Joe Biden tarafından yapılan konuşmasından sonra yapılan yoğun alımlarla beraber, tüm piyasalardaki toplam hacim miktarı da 2.0 trilyon 504.97 milyar dolara yükselmiştir. Bununla beraberde ilk kez 2.5 trilyon dolar sınırını aşmıştır.

Kripto para piyasalarında görülen toplam hacim ilk defa 7 Ocak tarihinde 1.0 trilyon dolar olurken, ilk kez 15 Şubat tarihinde ise1.5 trilyon dolar olurken, 10 Nisan tarihinde ise 2.0 trilyon dolar sınırını aşmıştır.


Kripto para piyasalarında yaşanan alımların etkisiyle, son 24 saatlik süre içinde en yüksek hacimli 100 birim arasından yalnızca yedi değeri düşüş gösterirken, ilk 10 birim arasında düşen olmamıştır.

Bitcoin son 24 saatte ise 56,482.00 ve 59,519.35 dolar arasında dalgalanırken, %1.60 artış oranı ile 59,140.85 dolara yükselmiştir. Birimin haftalık kazancı %2.22 olarak hesaplanmıştır. Toplam piyasa hacmi Bitcoin'in 1.0 trilyon 109 milyar dolara yükselmiştir.

Kripto para piyasalarındaki en büyük ikinci birim ise Ethereum'dur. Ethereum 4,067.85 dolara kadar yükseliş göstererek, 4.0 dolar sınırını aştmasının ardından, son 24 saatte %4.79 artışla beraber 4,036.78 dolara yükselmiştir. Ethereum'un haftalık kazancı %32.79 ve birimin piyasa hacmi de 469 milyar dolar düzeyine çıkmıştır.

Kripto para piyasalarındaki en büyük üçüncü birimi ise Binance Coin de son 24 saatte %6.31 artış oranı ile 676.98 dolara yükselmiştir. Binance Coin haftalık kazancı %8.90 ve piyasa hacmi de, 100 milyar doları aşarak 104 milyar dolara yükselmiştir.

Toplam olarak 9,663 kripto para biriminin işlem görmektedir. 376 piyasadaki toplam piyasa hacminin %44.4'lük kısmını Bitcoin, %18.7'lik kısmını da Ethereum oluşturmaktadır. Tüm piyasalara bakıldığında ise 24 saatlik işlem hacmi de 243 milyar dolar düzeyindedir.

PİYASA DEĞERLENDİRMELERİ!

Bittrt Araştırma Müdürü Çelik tarafından yapılan piyasa değerlendirmesinde bulunarak şu ifadelere yer verdi;

"ABD bankacılık devi Goldman Sachs, Wall Street yatırımcılarına Bitcoin destekli devredilemez vadeli sözleşmeler sunmaya başladı. Chicago merkezli vadeli işlem borsasında blok ticareti yaparak, kripto para biriminin aşırı oynaklığına karşı korunmak için CME Group'un Bitcoin vadeli işlemlerine güveniyor. Yeni türev ürünü, geçtiğimiz ay Goldman'ın müşterilerine sessizce tanıtıldı.

"Bitcoin ATM'leri dünya çapında hızla artıyor. Coin ATM Radar'dan gelen yeni verilere göre, Mayıs 2020'de sadece 7,756 tane olan kripto para makineleri Mayıs 2021 itibariyle 19,452'ye. Yükselmiş durumda. Makinelerin çoğu ABD'de bulunuyor. Ülkede kurulu kripto ATM sayısı, Mayıs 2020'de 5,635 iken şu anda 16,378'e yükseldi. İkinci sırada ise Kanada yer alıyor. Kanada'da geçen yıl 718 ATM bulunurken şu anda bu rakamın 1,362 ye yükseldiği görülüyor.

"Ripple, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu'ndan bir dava ile karşı karşıya olmasına rağmen, şirket XRP balina cüzdanlarının sayısında bir artış olduğunu bildirdi. Ripple'ın 6 Mayıs'ta yayınlanan Q1 2021 raporu , çeyrek boyunca XRP balinalarının sayısının yüzde 3.5 artarak 308'den 319'a çıktığını belirtiyor.

Norveç İklim ve Çevre Bakanı - Sveinung Rotevatn - Bitcoin'e sahip olduğunu açıkladı. O'na göre, dijital varlık 'çok uygun bir değer deposu'. Yenilenebilir enerji odaklı hükümetlerden birinin bakanı, BTC 'nin heyecan verici olduğunu da sözlerine ekledi

"St. Louis Federal Rezerv Bankası, merkezi olmayan finansmanın (DeFi) gelecekte daha şeffaf bir finansal altyapı yaratabilecek 'bir yenilik dalgasını ortaya çıkardığını' söylüyor. DeFi, aracıları borçlanma ve borç verme, türevler, marj ticareti ve sigorta gibi geleneksel finansal hizmetlerden otomatikleştiren ve ortadan kaldıran kripto tabanlı projeler oluşturmak için geniş bir adımdır." değerlendirmeleri yapılmıştır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER