Son Dakika: Kabine Toplantısı'nın Ardından Flaş Açıklamalar! İşte Yeni Kararlar!

Son Dakika: Kabine Toplantısı'nın Ardından Flaş Açıklamalar! İşte Yeni Kararlar!
YAYIN TARİHİ: 29.03.2021 20:20:00

29 Mart 2021 Pazartesi Kabine Toplantısı sona erdi. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından herkes tarafından beklenen açıklamalar geldi! Kısıtlamalar devam ediyor mu? Hafta sonları kısıtlama var mı? Yüz yüze eğitime devam mı?

Son Dakika yapılan açıklamaya göre bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı sona erdi. 29 Mart 2020 kabine toplantısının sona ermesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşirilen toplantının ardından önemli açıklamalar yapıldı. Toplantıda alınan kararlar yapılan değerlendirmeler tüm Türkiye'ye duyuruldu.

Yeni normalleşmenin ardından yeni kararlar alınırken, herkes kabine toplantısının ardından gelecek açıklamaları beklemektedir. Bugünde beklenen açıklamalar yapıldı! Peki alınan kararlar neler? Yeni kısıtlamalar neler? Hafta içi, hafta sonu kısıtlamaları kalktı mı? İşte detaylar..

KABİNE TOPLANTISININ DETAYLARI...

Bugün 29 Mart 2021 Beştepe’de gerçekleştirilen kabine toplantısı 3,5 saat sürdü ve sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısında,  salgınla mücadele kapsamında, atılacak yeni adımlar ele alınarak değerlendirimeler yapılmasının ardından kararlar alınmıştır.

Kabine Toplantısının bitmesinin hemen ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından detaylar ve alınan kararlar;

''Hukuktan ekonomiye kadar uzanan reform programlarımızın takvimlerine göre uygulanmasına özen göstereceğiz, reformlara sahip çıkacağız. Yeni anayasa süreci Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tahkimi için de fırsat olacaktır. Her türlü teklife açığız.  Fabrikalarda çarklar hiç durmadı, ürünlerin iç ve dış pazara ulaştırılmasında aksaklığa izin verilmedi." ifadelerine yer vermiştir.

YATIRIMCILARA SESLENDİ!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 
Tüm yatırımcılara seslenerek, gelin Türkiye'ye yatırım yapın çağrıısnda bulundu. Dün yatırım yapanlar, bugün meyvelerini topluyor ifadelerini kullanarak, Vatandaşlarımıza evlerinde tuttukları altın ve dövizleri finans kuruluşlarına kazandırmaları çağrımı yineliyorum açıklamalarında bulunmuştur.


"58 ŞEHİR KIRMIZI LİSTEDE" İŞTE YENİ KISITLAMALAR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, Türkiye'nin büyük bir bölümü malesef kırmızı renge büründü açıklaması yapılmıştır ve harita üzerinde kırmızıya bürünen şehirler gösterilmiştir. Artan vaka sayıları, hasta ve ölüm sayılarını insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden hızlı düşüremezsek küresel normalleşmenin gerisinde kalırız açıklamaları yapılmıştır. Haritada, çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategoride bulunan illerin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil ederek kırmızı renkli şehirler 58'e ulaşmıştır.

Kırmızı kategoride yer alan iller de sadece pazar günü uygulanmakta olan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak uygulanmaya devam edecektir.

Ramazan ayının da gelmesi ile Ramazan ayında, ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyeceği açıklaması yapılmıştır. Alınan karara göre, Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışmaya devam edecektir.

Alınan karara göre,Türkiye'nin tamamında uygulanmak üzere, sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü aynı şekilde uygulanmaya devam edecektir

Sadece ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servis yapabileceklerdir.

Ramazan ayı boyunca, Tüm Türkiye genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulaması Cumartesi, pazar olarak devam edecektir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER